You are here: მთავარი არქივი ჩვენი მოჭადრაკეების მიღწევები

ჩვენი მოჭადრაკეების მიღწევები

                               ჩვენი წამყვანი მოჭადრაკეების მიღწევათა ჩამონათვალი

  აჭარას ყავს არა ერთი უკვე შემდგარი და მსოფლიო არენაზე გასული მოჭადრაკე:

                                                          ოქროს მედლები

1989 . პუერტო-რიკოში მოჭადრაკეთა ასაკობრივ ჩემპიონატზე. (12 ) დიანა დარჩია.

1990 . აშშ-ში მსოფლიო ასაკობრივ ჩემპიონატში (12 .) დიანა დარჩია.

2001 . ესპანეთი (20.10-03.11) მსოფლიო ასაკობრივი ჩემპიონატი (14 .)

       სალომე მელია.

2004 . თურქეთი (28.07-08.08) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი (18 .)

       სალომე მელია.   აგრეთვე I გუნდური ადგილი

2004 . ფოთი (21.05-26.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (10 .) I-II ლორთქიფანიძე ნოდარი 7,5 ქულით.

2004 . თბილისი(30.01-08.02)საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.(18 .)

       სალომე მელია

2004 . თბილისი (16-24.04) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (20 .) I_II ადგილი გაიყვეს მიქაძე მირანდამ და ბაციაშვილმა ნინომ.

2004 . ურგუპი თურქეთი (28.07-08.08) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (18 .) მელია სალომე 7,5 ქულა. გუნდური I ადგილი.       

2005 . ჩერნოგორიაში (14-23.09) ევროპის ასაკობრივი ცემპიონატი.

       (18 .) სალომე მელია. ნაკრებმა I გუნდური ადგილი.

2005 .თბილისი(1-11.03) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.(16 .)

       მიქაძე მირანდა 7 .

2005 . ჰერცეგ ნოვი, ჩერნოგორია (14-23.09) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი   

       (18 .) მელია სალომე 7,5 ქულაგუნდური II ადგილი.

2006 . თბილისი (28.04-09.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (20.) მიქაძე მირანდა 7,5

2007 . თურქეთი, სექტემბერი. სტუდენტთა მსოფლიო უნივერსიადა. (გოგონები 6  

       გუნდი) I ადგილი თბილისის საეროუნივერსიტეტიგანთიადი(ნინო 

       ბაციაშვილი, ნონა დათუაშვილი, ანა ბუცხრიკიძე)

2007 . თბილისი (03-11.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (8 .) პანასენკო ალექსანდრე 7,5 ქულა.

2007 .თბილისი(02-11.02) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. (18 .)

       მიქაძე მირანდა 7 ქულა.

2007 . თბილისი (17-25.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (20 .) ნიგალიძე გაიოზი 7 ქულა.

2008 . ვიეტნამი (19-31.10) მსოფ. ასაკობრივი ჩემპიონატი. (14 .)

       ნოდარ ლორთქიფანიძე.

2008 . ჰალკიდიკში (26.04-06.05) ევროპის პირველი სასკოლო თასი. 21 გუნდს შორის

       საქართველოს ნაკრებმა საუკეტესო შედეგი აჩვენა და თასი მოიპოვა.

       პირად ტურნირში (15 .) ნოდარ ლორთქიფანიძე

2008 წ. თბილისი (27 მაისი) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

    (8 წ.) ირაკლი ახვლედიანი

2010 წ. თბილისი (27.04) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

  (10 წ.)  ირაკლი ახვლედიანი

2010 წ.  თბილისი (27.04) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი,

(10 წ.) ნატა ჯიბუტი

2011 წ. თბილისი (22.06) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

  (12 წ.)  ირაკლი ახვლედიანი

2012 წ. თბილისი (13.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

  (12 წ.)  ირაკლი ახვლედიანი

2012 წ. თბილისი (13.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

  (12 წ.)  ნატა ჯიბუტი

 

                                                          ვერცხლის მედლები

1991 . ვარშავა მსოფლიო ასაკობრივი ჩემპიონატი. (14 .) დიანა დარჩია.

2003 . ბუდვა (12-23.09) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი (14 .) მირანდა მიქაძე

2004 . ურგუპი თურქეთი (28.07-08.08) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი

        (18 .) ბაციაშვილი ნინო 6 ქულა.

        (10 ) VI – ლორთქიფანიძე ნოდარი 7 ; (16 .) VI – მიქაძე მირანდა 6 .

2005 . ჰერცეგ ნოვი, ჩერნოგორია (14-23.09) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი.

        საქართველოს გუნდური II ადგილი; (12 .) IV – ლორთქიფანიძე ნოდარი 7 .

2005 . საფრანგეთი (18-29.07) მსოფლიო ასაკობრივი ჩემპიონატი (16 .)

        მირანდა მიქაძე

2005 . ქუთაისი (5-14.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (12 .) ლორთქიფანიძე ნოდარი 7,5 ქულა.

2005 . თბილისი (12-21.03) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (18 .) ბაციაშვილი ნინო 7 ქულა.

2005 . ბელფორტი საფრანგეთი (18-29.07) მსოფლიო ასაკობრივი ჩემპიონატი

       (16 .) მიქაძე მირანდა 8,5 ქულა.  (18 .) IV – მელია სალომე 8 .

2006 . თბილისი (15-2305) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (14 .) ლორთქიფანიძე ნოდარი 7 ქულა.

2006 . თბილისი (28.04-9.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (20 .) ბაციაშვილი ნინო 7 ქულა.

2007 . თბილისი(03-11.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. (8 .)

       ჯიბუტი ნატა. 7

2007 . თბილისი (17-25.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი (20 .)

       მიქაძე მირანდა

2008 წ. ბათუმი (04.15.06) ევროპის ჩემპიონატი  8 წლამდე. ირაკლი ახვლედიანი.

2009 . სალონიკი (26.04-04.05) მსოფლიო სასკოლო ჩემპიონატი.

       (15 .) ნოდარ ლორთქიფანიძე

2010 . (19-29.09) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი. ნატა ჯიბუტი

2013. (23.07.13-03.08.13) ბელგრადი, სერბია.ევროპის ქალთა ჩემპიონატი. სალომე მელია.

                                                         

                                                          ბრინჯაოს მედლები

2003 . საბერძნეთი (22.10-02.11) მსოფლიო ასაკობრივი ჩემპიონატი. სალომე მელია

2004 . ქუთაისი (11-20.05) საქართვეოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. (14 .)

       ბერიძე თინათინი.

2005 . თბილისი (12-21.03) საქართვეოს ასაკობრივი ჩემპიონატი (18 .)

       II-III (III) მიქაძე მირანდა 7 .

2005 . თბილისი (25.01-3.02) საქართვეოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (20 .) ბაციაშვილი ნინო 6,5 .

2006 . ერევანი (2-17.10)  20 წლის მოჭადრაკეთა მსოფლიო ჩემპიონატი.

       სალომე მელია.

2006 . სომხეთი ერევანი (2-17.10)  მსოფლიო ჩემპიონატი (20 ) სალომე მელია 9 ..

2007 . თბილისი ( 23.04-01.05) საქართვეოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (14 .) ლორთქიფანიძე ნოდარი 6,5 .

2007 . თბილისი (29.03-06.03) საქართვეოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.

       (16 .) ბერიძე თინათინი 7 .

2007 . თბილისი (2-11.02) საქართვეოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. (18 .)

        ნიგალიძე გაიოზი

2007 . სომხეტი ერევანიმსოფლიო ჩემპიონატი (20 .) სალომე მელია 9,5 .

2009 . მაკედონია (3-11.10) ევროპის ქალთა საკლუბო თასი. თბილისისსამაია”-

       (მაია ჩიბურდანიძე, ლელა ჯავახიშვილი, სოფიკო ხუხაშვილი, მაია   

        ლომინეიშვილი, სალომე მელია )

2010 . ხანტი-მანსიისკი. მსოფლიო საჭადრაკო ოლიმპიადა. ქალები

       საქართველო -III ადგილი.( . ძაგნიძე, . ჯავახიშვილი, . მელია, .ხურციძე,

       . ხოტენაშვილი).  დაფაზე II ადგილი . მელია.

2013 წ. თბილისი (29.04) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. (უმაღლესი ლიგა)

  (14 წ.)  ირაკლი ახვლედიანი

  გარდა მოპოვებული მედლებისა ამ მოჭადრაკეებს უამრავი საპრიზო ადგილი აქვთ დაკავებული ეროვნულ თუ საერთაშორისო პირველობებზე.

 

                                                                                

სალომე მელია  (14. 04. 1987) 

18 წლის ასაკში  გახდა  საერთაშორისო დიდოსტატი  ქალთა შორის

20 წლის ასაკში – საერთაშორისო ოსტატი მამაკაცთა  შორის

       აქვს  მამაკაცთა  საერთაშორისო დიდოსტატის  2  ბალი

       პრეზიდენტის სტიპენდიატი – 2005 წელი

 მსოფლიოს   ჩემპიონი     14 წლამდე  გოგონათა  შორის (2001 წელი,   ესპანეთი)

 ევროპის  2 გზის ჩემპიონი   18 წლამდე  გოგონათა  შორის ( 2004  წელი,  თურქეთი);

 18 წლამდე  გოგონათა  შორის ( 2005  წელი,   სერბეთი).

 მსოფლიო  ჩემპიონატის  4  გზის პრიზიორი: 

 16 წლამდე ( 2003 წ.  საბერძნეთი)

 20 წლ. 1-3 ადგ. (2006 წ. ერევანი)

 20 წლ.  2-3 ადგ. (2007 წ. ერევანი)

 14 წლამდე   3-5 ადგილი (კოეფ.5)  (2000 წელი , საბერძნეთი)

 საქართველოს   3 გზის ჩემპიონი     14,  16  და  18  წლამდე გოგონათა  შორის   

 საქართველოს   3 გზის პრიზიორი 16,  18  და   20  წლამდე გოგონოთა შორის

 საქართველოს   ქალთა   ჩემპიონი     2010 წელი.

 საქართველოს ქალთა ჩემპიონატების 2 გზის პრიზიორი:  1–2 ადგილი,  2008  წელი;   ბრინჯაოს  პრიზიორი,   2013  წელი.  

 მსოფლიოს    საჭადრაკო   ოლიმპიადის პრიზიორი,    2010 წელი.

 გუნდური   ბრინჯაო,  ინდივიდუალური–ვერცხლი   (რუსეთი.ხანტი–მანსიისკი)

 მსოფლიოს ქალთა გუნდური  ჩემპიონატის 2 გზის პრიზიორი

 2011 წელს (გუნდური ბრინჯაოს  მედალი,  ინდივიდუალური   1  ადგ. ოქროს მედალი ,  თურქეთი)

 2013 წელს   (ინდივიდუალური ბრინჯაოს  მედალი. ყაზახეთი , ასტანა  )

 ევროპის   ქალთა გუნდური ჩემპიონატის პრიზიორი.  

 გუნდური ბრინჯაოს   მედალი და ასევე    ინდ. ბრინჯაოს  მედალი.   სერბეთი, 2011 წ.

ევროპის ვიცე ჩემპიონი ქალთა შორის სწრაფ ჭადრაკში. რაპიდი. ქუთაისი, 2011 წ.

 საკლუბო   ჩემპიონატები    გუნდური;

 I ადგილი,  ოქროს  მედალი    -  რუმინეთი,  2006 წელი   (1 დაფა).

 II   ადგილი ,  ბრინჯაოს მედალი    –  რუმინეთი ,  2008 წელი   ( 1 დაფა).

 III  ადგილი , ვერცხლის  მედალი , პირადულში ბრინჯაო, რუმინეთი, 2009 წელი (1 დაფა).

 I  ადგილი  ქალთა  დაფაზე   -   თურქეთი,  2005 წელი.

 III  ადგილი ,  ბრინჯაოს  მედალი ,  თურქეთი,   2006 წელი.

 III  ადგილი , ბრინჯაოს  მედალი,   თურქეთი – 2008 წელი.

 III  ადგილი , ბრინჯაოს  მედალი,  ინდივ.  1-2 ადგილი,  თურქეთი – 2009 წელი.                                                 

  I ადგილი,  ოქროს  მედალი , ინდივ. –  1 ადგილი  (1 დაფა),    ირანი,   2011 წ.

 ევროპის   ქალთა   საკლუბო   ჩემპიონატი

  III  ადგილი ,   ბრინჯაოს მედალი   - მაკედონია,  2009 წელი,   კლუბი „სამაია“ 

  III  ადგილი ,   ბრინჯაოს მედალი  პირადულში ,  ხორვატია, 2010  წ.  კლუბი „სამაია“.

საერთაშორისო ტურნირების მრავალგზის გამარჯვებული:

 I  ადგილი ქალთა შორის,  „მოსკოვი ოუფენი“  (2005 წელი, რუსეთი, მოსკოვი)

 I  ადგილი 20 წლამდე,   „ნიკეა ოუფენი“    ( 2006 წელი, საბერძნეთი)

 I  ადგილი,  „აკროპოლისი“,  ქალთა ტურნირი, 2006 წელი, საბერძნეთი

 I  ადგილი ქალთა შორის,  „კავალა ოუფენი“  (2008 წელი, საბერძნეთი)

 შავი ზღვის აუზის  ქვეყნების  ჩემპიონი  20 წლ. ახალგაზრდებში, (2008 წელი, ბათუმი)

 I  ადგილი ქალთა  შორის,  „სავარდო და სამაისო“     2008 წელი, ქუთაისი 

 I ადგილი, მონტრეალის  ქალთა  ჩემპიონი,   კანადა ,  2009 წელი

 I - III  ადგილი  ქალთა  შორის  „აეროფლოტი - 2009”  (კოეფ.3)

 I  ადგილი  ქალებში,  „ედუარდო კრესპი“–ის მემორიალი,   იტალია, მილანი, 2009

 I – II  ადგილი   ქალებში, „მოსკოვი ოუფენი - 2010” ,   რუსეთი

 II   ადგილი  ქალთა  შორის  ‘’ნეგროპონტე – 2010’’ ,    საბერძნეთი

 I - II   ქალთა შორის (კოეფ.2) ,   გიბრალტარის საერთაშორისო ტურნირი  2011 წ.

 I   ადგილი ქალთა შორის, 2011 წ. იტალიაში, „ბრატოს“ საერთაშორისო  ტურნირი

 2013  წლის   ევროპის  ქალთა ვიცე-ჩემპიონი!

 ამავე ტურნირზე  შეასრულა   მამაკაცთა საერთაშორისო   დიდოსტატობის  მეორე   ბალი  და  მოიპოვა  2014  წლის  ქალთა   მსოფლიო   ჩემპიონატის   ლიცენზია.

 საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2013  წლის საუკეთესო სპორტსმენი!

 

  

 

ნორჩი მოჭადრაკეების მიღწევები

 

ნოდარ ლორთქიფანიძე

 

ოქროს მედლები

 

2004 . ფოთი (21.05-26.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. -   (10 .) I-II  7,5 ქულით.

 

2008 . ვიეტნამი (19-31.10) მსოფ. ასაკობრივი ჩემპიონატი. (14 .)

 

2008 . ჰალკიდიკში (26.04-06.05) ევროპის პირველი სასკოლო თასი. 21 გუნდს შორის

 

       საქართველოს ნაკრებმა საუკეტესო შედეგი აჩვენა და თასი მოიპოვა.

 

       პირად ტურნირში (15 .)

 

ვერცხლის მედლები

 

2004 . ურგუპი თურქეთი (28.07-08.08) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი -  (10 ) VI –7 ; (16 .)

 

2005 . ჰერცეგ ნოვი, ჩერნოგორია (14-23.09) ევროპის ასაკობრივი ჩემპიონატი.

 

        საქართველოს გუნდური II ადგილი;                     -  (12 .) IV –7 .

 

2005 . ქუთაისი (5-14.05) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი.  -  (12 .) 7,5 ქულა.

 

2006 . თბილისი (15-2305) საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. -  (14 .) -7 ქულა.

 

2009 . სალონიკი (26.04-04.05) მსოფლიო სასკოლო ჩემპიონატი.   -  (15 .)

 

ბრინჯაოს მედლები

 

2007 . თბილისი ( 23.04-01.05) საქართვეოს ასაკობრივი ჩემპიონატი. - (14 .) 6,5 .

 

ნატა ჯიბუტი

აჭარის პირველობა

  8 წლამდე    - II   ადგილი,   2006 წელი

10 წლამდე    - III  ადგილი,   2006 წელი

  8 წლამდე    -   I   ადგილი,   2007 წელი

10 წლამდე    -   II  ადგილი,   2007 წელი

  8 წლამდე    -    I   ადგილი,   2008 წელი

10 წლამდე    -    I   ადგილი,   2008 წელი

10 წლამდე    -    I   ადგილი,   2009 წელი

12 წლამდე    -   III ადგილი,   2009 წელი

14 წლამდე    -   III ადგილი,   2009 წელი

16 წლამდე    -    II ადგილი,   2009 წელი

10 წლამდე    -    I   ადგილი,   2010 წელი

12 წლამდე    -    II ადგილი,   2010 წელი

14 წლამდე (ჭაბუკთა შორის)  -   I ადგილი,   2010 წელი

20 წლამდე    -   III ადგილი,   2010 წელი

14 წლამდე (ჭაბუკთა შორის)  -   I ადგილი,   2011 წელი

12 წლამდე    -     I ადგილი,   2012 წელი

16 წლამდე    -     I ადგილი,   2012 წელი

14 წლამდე    -    II ადგილი,   2012 წელი

16 წლამდე    -     I ადგილი,   2013 წელი

სპორტული სკოლის ღია პირველობა  - I   ადგილი,   2009 წელი

შავი ზღვის დელფინი   8 წლამდე - II   ადგილი,   2006 წელი,       8 წლამდე -  I   ადგილი,   2007 წელი

შავი ზღვის  საერთაშორისო ფესტივალი        14 წლამდე  -   I   ადგილი,    2009 წელი   

საერთაშორისო ფესტივალი "ბათუმი-2011"    12 წლამდე  -  II   ადგილი,   2011 წელი

ნანა ალექსანდრიას თასი    8 წლამდე -  II   ადგილი,   2008  წელი

                                                11 წლამდე -   I   ადგილი,    2011 წელი   

იჯის თასი -"ოქროს დედოფალი"    8 წლამდე - II   ადგილი,   2008  წელი

ნონას თასი   8 წლამდე -   I   ადგილი,   2008  წელი

შ. ინწკირველის მემორიალი   7 წლამდე  - II   ადგილი,   2006  წელი

                                                                          -   I   ადგილი,   2007  წელი

ლომაიას მემორიალი     10 წლამდე  - II   ადგილი,   2009  წელი

                                            10 წლამდე  -  I   ადგილი,   2010 წელი

                                            12 წლამდე  -  I   ადგილი,   2011 წელი

                                            14 წლამდე  -  II  ადგილი,   2011 წელი

საქართველოს ჩემპიონატი     8 წლამდე   - II  ადგილი,   2007 წელი

საქართველოს ჩემპიონატი    10 წლამდე   - I  ადგილი,   2010 წელი

ევროპის ჩემპიონატი              10 წლამდე   - II ადგილი,   2010 წელი

საქართველოს ჩემპიონატი    12 წლამდე   - I  ადგილი,   2012 წელი

2011 წელს მიენიჭა  ფიდეს ოსტატის წოდება

დიმიტრი   ჯიბუტი

აჭარის პირველობა

  8 წლამდე    - III   ადგილი,   2008 წელი

  8 წლამდე    -    I  ადგილი,    2009 წელი

 12 წლამდე    - II   ადგილი,   2012 წელი

 12 წლამდე    -   I   ადგილი,   2013 წელი

შავი ზღვის ფესტივალი  8 წლამდე    -    I  ადგილი,    2010 წელი

შავი ზღვის დელფინი      8 წლამდე    -  III  ადგილი,    2007 წელი

"აჭარა-2009"   -   8 წლამდე    -  III  ადგილი,    2009 წელი

იჯის თასი- "ოქროს დედოფალი"  -  I  ადგილი,    2008 წელი

ბ. გურგენიძის მემორიალი  - II   ადგილი,   2010 წელი

თ. ლომაიას მემორიალი  8 წლამდე    -    I  ადგილი,    2010 წელი

ნანა ალექსანდრიას თასი 2010 -  8 წლამდე    -  III  ადგილი,    2010 წელი

თბილისის პირველობა    8 წლამდე    -  III  ადგილი,    2010 წელი

საერთაშორისო-საქველმოქმედო მოძრაობა "ჭადრაკი მშვიდობის ელჩი",

"მტრედები-CPA"   -    I  ადგილი,    2010 წელი

საქართველოს ჩემპიონატი   10 წლამდე    -  III  ადგილი,    2012 წელი.

 

ირაკლი ახვლედიანი

შპს "ბათუმგამწვანების" დირექცია აჯილდოვებს  მოსწავლე ახალგაზრდობის პარკის საჭადრაკო კლუბ "ციცინათელა"-ს ნორჩ მოჭადრაკეს, საერთაშორისო ტურნირში მონაწილეობისათვის. (15 სექტემბერი, 2004 წ. ბათუმი)

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის, განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო -აჯილდოვებს  საერთაშორისო ტურნირის "თავისუფალი აჭარა"  - ს ყველაზე ნორჩ მოჭადრაკეს - მონაწილეობისათვის. (15 სექტემბერი, 2004 წ. ბათუმი)

სპორტული კომპლექსური სკოლის ღია პირველობა - III ადგილი.  (2005 წ. ბათუმი)

აჭარის მოსახლეობის გაჯანსაღებისა და მასობრივი სპორტის ფედერაცია აჯილდოვებს, ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ საჭადრაკო შეჯიბრებაში 1996 წ. დაბადებულ ბავშვებს შრის - II ადგილი.  ( 2005 წ. ბათუმი)

შავი ზღვის ქვეყნების საჭადრაკო ასოციაცია_ საერთაშრისო ფესტივალი "ბათუმი-2006"-მონაწილეოვისათვის

მსოფლიო ჩემპიონატი 8-18 წლამდე - მონაწილეობისათვის ( 18-29 ოქტომბერი,2006 წ . ბათუმი)

საკვალიფიკაციო ტურნირი - II ადგილი.  ( 9 ივლისი, 2006 წ).

საჭადრაკო კლუბ "ნონა"-ს პირველობა - I- II ადგილი.   (2 აპრილი, 2006 წ. ბათუმი)

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის ღია ტურნირი - I ადგილი. (13.05. 2007 წ. თბილისი)

შავი ზღვის დელფინი - 2007  - II ადგილი. 8 წლამდე  (31 აგვისტო, 2007 წ. ბათუმი)

ევროპის ჩემპიონატი 8 წლამდე -მონაწილეობისთვის (12-23.10.2007 წ. ბათუმი)

საქართველოს ჩემპიონატი - I ადგილი. 8 წლამდე .(27 მაისი, 2008 წ. თბილისი)

შავი ზღვის აუზის ქვეყნების საერთაშრისო საჭადრაკო ფესტივალი 8-14 წლამდე - I ადგილი. 8  წლამდე .(23-30.07. 2008 წ. ბათუმი)

ევროპის ჩემპიონატი 8 წლამდე  - II ადგილი. (04-15.06.2008 წ. ბათუმი)

ქ. ბათუმის კომპლექსური სასპორტო სკოლა აჯილდოვებს - საქართველოს პირველობაზე  გამარჯვებულს (26 დეკემბერი, 2008 წ. ბათუმი).

ქ. ბათუმის კომპლექსური სასპორტო სკოლა (დიპლომი) - 2008 წლის  საუკეთესო სპორტსმენი (26 დეკემბერი, 2008 წ. ბათუმი).

ნანა ალექსანდრიას თასი-2009    - I ადგილი.  10 წლამდე  (8-18 ივლისი, 2009 წ. ფოთი)

შავი ზღვის საერთაშრისო ფესტივალი   - II ადგილი. 12 წლამდე  (2009 წ. ბათუმი)

მსოფლიო ასაკობრივი ჩემპიონატი - მონაწილეობისათვის (11-23 ნოემბერი, 2009 წ. ანტალია, თურქაეთი.)

ევროპის ჩემპიონატი 8-18 წლამდე - მონაწილეობისათვის (19-29 სექტემბერი 2010, ბათუმი)

საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი " აჭარა -2010"  - II ადგილი. 14 წლამდე

 ( 2010 წ. ბათუმი).

საქართველოს ჩემპიონატი - I ადგილი. 10 წლამდე .(27.04. 2010 წ. თბილისი)

შავი ზღვის საერთაშორისო ფესტივალი -  II ადგილი. 12 წლამდე  ( 2010 წ. ბათუმი)

საქართველოს ჩემპიონატი - I ადგილი. 12 წლამდე .(22.06. 2011 წ. თბილისი)

საქართველოს ჩემპიონატი - I ადგილი. 12 წლამდე .(13.05. 2012 წ. თბილისი)

ქ. ბათუმის კომპლექსური სასპორტო სკოლა (სიგელი) - 2012 წლის წარმატებული სპორტსმენი  (17 დეკემბერი, 2012 წ. ბათუმი).

მსოფლიო ასაკობრივი ჩემპიონატი - მონაწილეობის სერთიფიკატი

(7-19 ნოემბერი, 2012 წ. მარიბორი, სლოვენია)

საქართველოს ჩემპიონატი (უმაღლესი ლიგა) - III ადგილი.  14 წლამდე (29.04.2013 წ. თბილისი)

საერთაშრისო საჭადრაკო ფესტივალი" შავი ზღვის დელფინი" - II ადგილი. 14 წლამდე

( 2013 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა  - II ადგილი.   8 წლამდე  (13 ივნისი, 2006 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - III- IV ადგილი.  12 წლამდე (25 აპრილი, 2006 წ.)

აჭარის პირველობა - II ადგილი. 8 წლამდე. ( 22.02.2007 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - I ადგილი. 8 წლამდე. ( 22.02.2008 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - II ადგილი. 10 წლამდე. ( 22.02. 2008 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - I ადგილი. 10 წლამდე. ( 2009 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - I ადგილი. 10 წლამდე. ( 2010 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - I ადგილი. 12 წლამდე. ( 2010 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - I ადგილი. 12 წლამდე. ( 2011 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - III ადგილი. 14 წლამდე. ( 2011 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - II ადგილი. 14 წლამდე. ( 2012 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - I ადგილი. 16 წლამდე. ( 2012 წ. ბათუმი)

აჭარის პირველობა - I ადგილი. 16 წლამდე. ( 2013 წ. ბათუმი)

პანასენკო ალექსანდრე

ოქროს მედალი მოპოვებული აქვს 2007 w. Tbilisi (03-11.05) saqarTvelos asakobrivi Cempionatზე

 (8 w.) 7,5 qula.აგრეთვე,  შავი ზღვის აუზის ქვეყნების ჩემპიონი, საერთაშორისო ფესტივალ  ნანა ალექსანდრიას თასის გამარჯვებული და  აჭარის პირველობის არაერთგზის ჩემპიონია.

ნინო ჟღენტი

II ადგილიაჭარისპირველობაზე 8 წლამდე  გოგონათა  შორის . (ბათუმი 29 მარტი- 2 აპრილი) 2012 წელი

I   - ადგილიაჭარისპირველობაზე 7 წლამდე გოგონათაშორის(29-მარტი -2 აპრილი)  2013 წელი

I   - ადგილიაჭარისპირველობაზე3 8 წლამდე გოგონათაშორის 2013 წელი

III  - ადგილიაჭარის  პირველობაზე  10 წლამდე  გოგონათა  შორის . ბათუმი 2013 .

III - ადგილი  International  chess-festival   "Batumi - 2013 "  girls U-8/    Georgia,  Batumi   - 2013

     

თამარ ჯორთმენაძე

საერთაშორისო ფესტივალი "აჭარა-2009" -   II ადგილი. 8  წლამდე გოგონათა შორის. ( 2009 წ. ბათუმი)

საერთაშოროისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი"  - II ადგილი. ( 2009 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - IIადგილი. 8 წლამდე გოგონათა შორის. ( 2009 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - IIIადგილი. 18 წლამდე გოგონათა შორის. ( 2009 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - IIIადგილი. 12 წლამდე გოგონათა შორის. ( 2009 წ. ბათუმი)

საერთაშორისო ფესტივალი "აჭარა-2010" - II  ადგილი. 10 წლამდე გოგონათა შორის.( 2010 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - I  ადგილი. 14  წლამდე გოგონათა შორის. ( 2011 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - II  ადგილი. 10  წლამდე გოგონათა შორის. ( 2011 წ. ბათუმი)

ევროპის ჩემპიონათის და საქართველოს ჩემპიონატის მონაწილე. 2011 წელი

საერთაშოროისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი"  - II ადგილი. 12 წლამდე გოგონათა შორის

 ( 2012 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - IIIადგილი. 12 წლამდე გოგონათა შორის. ( 2012 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - Iადგილი. 14 წლამდე გოგონათა შორის. ( 2012 წ. ბათუმი)

სკოლებს შორის პირველობა - II  ადგილი. ( 2012 წ. ბათუმი)

საერთაშორისო ფესტივალი "შავი ზღვის თასი"  - II  ადგილი. 12 წლამდე გოგონათა შორის

( 2013 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - I  ადგილი. 12  წლამდე გოგონათა შორის. ( 2013 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - II  ადგილი. 14  წლამდე გოგონათა შორის. ( 2013 წ. ბათუმი)

 

გურამ სვანიძე

 

აჭარის ჩემპიონატი -  II ადგილი. 7 წლამდე. ( 2009 წ. ბათუმი)

 

აჭარის ჩემპიონატი - III ადგილი. 8 წლამდე. ( 2011 წ. ბათუმი)

 

აჭარის ჩემპიონატი -   I ადგილი. 10  წლამდე. ( 2013 წ. ბათუმი)

 

საერთაშოროისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი"  - III ადგილი. 8 წლამდე. (21.08. 2011 წ. ბათუმი)

 

ბათუმის სასპორტო სკოლის პირველობა - I ადგილი. 8 წლამდე. ( 2012 წ. ბათუმი)

 

საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "ბათუმი-2012"  -   III ადგილი. 8 წლამდე. ( 2012 წ. ბათუმი)

 

საერთაშოროისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი"  - II ადგილი. 10 წლამდე. (2013 წ. ბათუმი)

 

დეა ბედოშვილი

 

აჭარის ჩემპიონატი -   III ადგილი. 8  წლამდე გოგონათა შორის. ( 29.03-2.04. 2012 წ. ბათუმი)

 

აჭარის ჩემპიონატი -   I ადგილი. 10  წლამდე გოგონათა შორის. (2013 წ. ბათუმი)

 

საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "ბათუმი-2012"  -   II ადგილი. 8 წლამდე გოგონათა შორის.

 

 ( 2012 წ. ბათუმი)

 

ბათუმის სასპორტო სკოლის პირველობა - I ადგილი. 8 წლამდე გოგონათა შორის. ( 2012 წ. ბათუმი)

 

საერთაშოროისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი"  - I ადგილი. 10 წლამდე გოგონათა შორის.

 

(2013 წ. ბათუმი)

 

თეიმურაზ ჯაყელი

 

სასპორტო სკოლის პირველობა  - Iადგილი. 7 წლამდე ჭაბუკებს შორის.  (ნოემბერი,  2012 წ. ბათუმი)

 

საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი"  -   IIადგილი. 8 წლამდე ჭაბუკებს შორის  ( 2013 წ. ბათუმი)

 

  ირაკლი ყურშუბაძე

 

აჭარის ჩემპიონატი - Iადგილი.  7 წლამდე ჭაბუკებს შორის.  (29.03-2.04, 2012 წ. ბათუმი)

 

აჭარის ჩემპიონატი - III ადგილი.  8 წლამდე ჭაბუკებს შორის.  (2012 წ. ბათუმი)

 

აჭარის ჩემპიონატი - III ადგილი.  8 წლამდე ჭაბუკებს შორის.  (2013 წ. ბათუმი)

 

აჭარის ჩემპიონატი - II  ადგილი.  7 წლამდე ჭაბუკებს შორის.  (2013 წ. ბათუმი)

 

საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "ბათუმი-2013"  -   IVადგილი. 8 წლამდე ჭაბუკებს შორის

 

( 2013 წ. ბათუმი)

 

საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი"  -   IIIადგილი. 8 წლამდე ჭაბუკებს შორის  ( 2013 წ. ბათუმი)

 

ნათია დეკანოიძე

სკოლების პირველობა - IIIადგილი.  ( 2012 წ. ბათუმი)

აჭარის ჩემპიონატი - IIIადგილი. 16  წლამდე გოგონათა შორის. ( 2012 წ. ბათუმი)