Facebook

ECCC 2018 SATSAB ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"-ს გუნდი, ბათუმის მერიის პატრონაჟით, ევროპის საკლუბო ჩემპიონატში იასპარეზებს! 11 ოქტომბერს საბერძნეთის პორტო კარასში საზეიმოდ გაიხსნება ევროპის გუნდური მამაკაცთა 34-ე და ქალთა 23-ე საკლუბო ჩემპიონატები და 19 ოქტომბრამდე გასტანს.

 

 

  ეს პრესტიჟული საკლუბო პირველობა ყოველ წელს იმართება და მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხის საუკეთესო მოჭადრაკეებს უყრის თავს საჭადრაკო დაფასთან. 

წელსაც ჩემპიონატი ბევრ საინტერესო და შეუპოვარ ორთაბრძოლას გვპირდება. 

      ს ა პ რ ი ზ ო   ფ ო ნ დ ი :   

                  ადგილი                                     ვაჟთა/გუნდი                                             ქალთა/გუნდი

PRIZE FOND 2018   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   ვაჟთა ტურნირი შვეიცარული სისტემით 7 ტურად გაიმართება.

   ქალთა ტურნირი კომბინირებული სისტემით.

   მოთამაშეებს 30 სვლამდე ყაიმზე შეთანხმება ეკრძალებათ.

   დაგვიანებისთვის გამოყოფილია - 15 წთ.

   დროის კონტროლი: 90 წთ - 40 სვლაზე, შემდეგ 30 წთ პარტიის ბოლომდე,    ყოველ სვლაზე 30 წმ -ის დამატებით.

  

    Team Compozition 2018 Fixed

                                         

 ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"-ს გუნდი:

Dzagno  Batso  Bella  LeLa javaxa  Salomelia Serbeti  

       GM  ნანა ძაგნიძე                      GM    ნინო ბაციაშვილი        GM  ბელა ხოტენაშვილი       IM  ლელა ჯავახიშვილი            IM  სალომე მელია           

             (2509)                                             (2482)                                        (2469)                                       (2475)                                        (2387)

Head delegation            Mari Captain                  Jojua Dato            supa

 დელეგაციის ხელმძღვანელი        გუნდის კაპიტანი                       გუნდის მწვრთნელი                               მწვრთნელი 

 IA, IO გიორგი ჭანტურია       WFM, FI, IA  მარიკა ჯაფარიძე             GM, FST დავით ჯოჯუა                       IM ხვიჩა სუპატაშვილი 

schedule 2018

 

სტატისტიკური მონაცემები:

   მამაკაცთა ტურნირში 61 გუნდი და 47 ქვეყნის წარმომადგენელი ღებულობს მონაწილეობას. 

აქედან 107 დიდოსტატი, 2 ქალთა საერთაშორისო დიდოსტატი, 82 საერთაშორისო ოსტატი, 3 ქალთა საერთაშორისო ოსტატი, 74 ფიდეს ოსტატი, 1 ქალთა ფიდეს ოსტატი და 4 ოსტატობის კანდიდატია.

ქალების ტურნირში 12 გუნდმა და 14 ქვეყნის წარმომადგენელმა მოჭადრაკემ მოიყარა თავი.

აქედან 10 საერთაშორისო დიდოსტატი, 7 ქალთა საერთაშორისო დიდოსტატი, 16 საერთაშორისო ოსტატი, 7 ქალთა საერთაშორისო ოსტატი, 1 ფიდეს ოსტატი და 8 ქალთა ფიდეს ოსტატია.

 

 

 მონაწილე გუნდების სასტარტო სია:

Starting Rank 2018  Porto Carras Sithonia600  

 ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონას" გუნდი საშუალო რეიტინგის მიხედვით სატურნირო ცხრილში პირველ ნომრადაა განთავსებული.

 (გუნდის 4 უმაღლესი რეიტინგიანის მიხედვით).

 Sitonia Hotel Porto Carras600 1 Sitonia Hotel Porto Carras600 2

ევროპის საკლუბო ჩემპიონატს მასპინძლობს საბერძნეთის ცნობილი ძღვისპირა კურორტი პორტო კარასი ჰალკიდიკში, კერძოდ კი  

5 ვარსკვლავიანი სასტუმრო "სითონია - “Sithonia Hotel”, Porto Carras (*****).

11 ოქტომბერს, 21 საათზე გაიმართება ჩემპიონატების საზეიმო გახსნა, ხოლო 22 საათზე კაპიტნების ტექნიკური შეხვედრა,

რომელზეც ხელმოწერილი განაცხადის ფორმებით კაპიტნები საბოლოოდ დააფიქსირებენ გუნდის შემადგენლობას და მოთამაშეების 

თანმიმდევრობას დაფების მიხედვით. იქვე გაიმართება ფერზე კენჭისყრაც.

ტურნირის მთავარი მსაჯია ტომას დელეგა (პოლონეთი).

გუნდები რა შემადგენლობით გამოვლენ ცნობილი გახდება 12 ოქტომბერს 10 სთ-ის შემდეგ.

(განაცხადების შეტანის ვადა საღამოს 11:30 საათიდან - დილის 9:30 საათამდეა)

ევროპის საჭადრაკო კავშირის ახალი წესების თანახმად თუ გუნდების საერთო რაოდენობა 9 -12 ია, მაშინ ჩემპიონატი გაიმართება

კომბინირებული სისტემმით. რაც გულისხმობს სასტარტო სიის მიხედვით განთავსებული გუნდების ორ ჯგუფად (A და B ჯგუფი) დაყოფას.

 A ჯგუფი დაკომპლექტდება: 1, 4, 5, 8, 9, 12 ნომრებით, ხოლო B ჯგუფი: 2, 3, 6, 7, 10, 11.

ორივე ჯგუფში მატჩები წრიული სისტემით გაიმართება. ე.ი. 5 ტურად.

შემდეგ ჩატარდება 2 ტური ნოკაუტ სისტემით. პირველ ტურში: ერთმანეთს A ჯგუფის I ადგილი B ჯგუფის II ადგილს შეხვდება.

ხოლო 3-4 ; 5-6-ს.

მეორე ტურში: გამარჯვებულები - გამარჯვებულებს, დამარცხებულები - დამარცხებულებს.

მატჩის ფრე ანგარიშით დასრულების შემთხვევაში გადამწყვეტი იქნება პირველი დაფის შედეგი.

თუ ყველა დაფის შედეგი თანაბარი აღმოჩნდება, დაინიშნება ბლიც მატჩი 3წთ + 2 წმ-ის დამატებით, პირველ მოგებამდე.

კლუბი ნონა A ჯგუფში განთავსდა:

5 Round A group SAB Shedegebi 

5 Round A group SAB Cxrili

Tie breaks 2018

 

  ტური        "ნონა"  ბათუმი       3,5     -    0,5        "ბირ შევა ჩეს ქლაბ "    ისრაელი

1 Round Team Results

1 Round Board Results

 1. ძაგნიძე ნანა 1 - 0  შვაიგერ იულია;  2. კლინოვა მაშა 1/2 - 1/2 ჯავახიშვილი ლელა;  

 3. ხოტენაშვილი ბელა 1 - 0 კუმანსკა ოლენა;  4. ბუზუკაშვილი სოფია 0 - 1 მელია სალომე

 1R Geece 2018 1 1R Geece 2018 2

 

 Iტური        "ამო გალაქსიას სალონიკი" (საბერძნეთი)       -   4      "ნონა"  ბათუმი

2 Round Teams Results 

2 Round Boards Results

1. გრაფსა გეორგია 0 - 1  ბაციაშვილი ნინო;       2. ჯავახიშვილი ლელა  1 - 0  პეტრაკი ევაგელია;  

 3. ციველეკიდუ ანსოულა ელპიდა  0 - 1  ხოტენაშვილი ბელა;     4. მელია სალომე  1 - 0 ნიკოლაკი დიმიტრია

2 Round 2018 1 2 Round 2018 2

 

 III ტური            "ნონა"  ბათუმი    2,5      -    1,5      უგრა  (რუსეთი) 

3 Round Teams Results

1. ძაგნიძე ნანა  1/2  -  1/2  უშენინა ანა ;          2. პოგონინა ნატალია  1/2   -  1/2   ბაციაშვილი ნინო ;  

 3. ჯავახიშვილი ლელა  1  -  0  გირია ოლგა;     4. ნეჩაევა მარინა   1/2   -  1/2   ხოტენაშვილი ბელა

3 Round 2018 1 3 Round 2018 2

  

   IV ტური                 "ნონა"  ბათუმი      3,5     -    0,5      "მიულჰაუს ფილიდორი"  (საფრანგეთი)

4 Round Team Results

4 Round Board Results

1. ძაგნიძე ნანა  1/2  -  1/2   ჰეინემან ჯოზეფინა;  2. ჰუსერნოთ  სესილ 0  -  1  ბაციაშვილი ნინო;  

 3. ხოტენაშვილი ბელა  1  -  0  რიჩარდ ემა;  4. ნიუჰაუსერ სალომე  0  -  1  მელია სალომე

4 Round 2018 1 4 Round 2018 2

 

ტური            "კიევის  საჭადრაკო ფედერაცია"  (უკრაინა)     2      -     2     "ნონა"  ბათუმი 

5 round Team Results

5 Round Boards Results2018

1. მუზიჩუკ მარია   1/2   -  1/2   ძაგნიძე ნანა ;  2. ბაციაშვილი ნინო   1/2   -  1/2   ჟუკოვა ნატალია ;  

 3. ოსმაკ იულია  0  -  1  ჯავახიშვილი ლელა ;  4. მელია სალომე   0  -  1  გაპონენკო ინა

5 Round 2018 1 5 Round 2018 2

ჩემპიონატის პირველი ეტაპი (წრიული) დასრულდა.

კლუბმა ნონამ A ჯგუფში პირველობა არავის დაუთმო და 9 მატჩ ქულით ერთპიროვნულად გაიმარჯვა.

 

ხვალიდან ჩემპიონატის მეორე ეტაპი - ნოკაუტ მატჩები დაიწყება.

გუნდები დაკავებული ადგილების მიხედვით 3 ქვეჯგუფად დანაწილდა ( A და B: I - II ;  III - IV;  V - VI )

პირველი ჯგუფი ( "ნონა",  "მონტეკარლო",  "უგრა"  და  "SSHOR" ) საპრიზო სამეულისთვის გააგრძელებს ბრძოლას.

 

ბათუმის "ნონამ" პირველ ჯგუფში დაიკავა კუთვნილი ადგილი და მე-6 ტურში

B ჯგუფის  II ადგილზე გასულ რუსეთის გუნდს ხვდება.

 

ნ ა ხ ე ვ ა რ ფ ი ნ ა ლ  

VI ტური                 "SSHOR"   (რუსეთი)        1     -            "ნონა"   ბათუმი

6 Round Teams2018 Results

6 Round Boards 2018 Results 

1. ბოდნარუკ ანასტასია   1/2  -  1/2   ძაგნიძე ნანა  ;          2.  ბაციაშვილი ნინო  1/2  -  1/2  ოვოდ ევგენია ;  

 3. ბელენკაია დინა   0  -  1   ჯავახიშვილი ლელა ;     4. ხოტენაშვილი ბელა  1  -  0   სემიონოვა ელენა

6 Round 2018 1 6 Round 2018 2

 

 

 ი ნ ა ლ  

VI ტური                             "მონტე-კარლო" (მონაკო)     2      -           "ნონა"   ბათუმი"          

7 Round Teams Results 2018

7 Round Boards Results 2018

1. მუზიჩუკ ანა  1   -  0   ძაგნიძე ნანა  ;          2.  ბაციაშვილი ნინო  1  -  0   კრამლინგ პია ;  

 3. სოჩკო მონიკა  1/2   -   1/2  ჯავახიშვილი ლელა ;     4. ხოტენაშვილი ბელა  1/2   -  1/2  კორნეტ (დაულიტე) დეიმანტე

7 Round 2018 1 7 Round 2018 2

ბათუმის "ნონამ" მთელი სატურნირო დისტანცია დაუმარცხებლად განვლო და მიუხედავად ფინალურ მატჩში

ფრე ანგარიშისა პირველი დაფის შედეგით (დამატებითი მაჩვენებელი) ამ ჯერად ვიცე ჩემპიონის  ტიტულს

დასჯერდა. 

final ranking 2018    Silver medal 2018 Closing

                   ბათუმის საჭადრაკო კლუბმა ნონამ  12 მატჩ ქულით (20,5 პარტიებში აღებული ქულა)

         ევროპის საკლუბო ჩემპიონატზე პორტო კარასში (საბერძნეთი) ვერცხლი მოიპოვა!!!

                                  ევროპის სამგზის საკლუბო ჩემპიონები ვართ !!!

                                      და ორგზის ვიცე ჩემპიონები!!!

 

ნინო ბაციაშვილი - ვერცხლის მედალი (II დაფა)         

ლელა ჯავახიშვილი - ოქროს მედალი  (III დაფა)

DSC 0050  44361855 2023420801038154 1940208522000072704 n 

 

  ECCC 2018 Zoli

                  LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017 LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017

   

ჩემპიონატის ოფიციალური ვებ გვერდი:   http://eurochess2018.com/

ჩემპიონატის დებულება იხილეთ:    http://www.europechess.org/wp-content/uploads/2018/02/ECC-Regulations_2.pdf

                                                                http://www.europechess.org/european-club-cup-2018-regulations/

ქალთა გუნდები სასტარტო:  http://chess-results.com/tnr373919.aspx?lan=1&art=32&turdet=YES&flag=30

ქალთა გუნდების შემადგენლობა:  http://chess-results.com/tnr373919.aspx?lan=1&art=8&turdet=YES&flag=30                                                           

ქალთა გუნდების კენჭისყრა და შედეგები (ერთად): http://chess-results.com/tnr373919.aspx?lan=1&art=2&rd=7&turdet=YES&flag=30

A ჯგუფი-გუნდების მიხედვით: http://chess-results.com/tnr383804.aspx?lan=1&art=3&rd=5&turdet=YES&flag=30

B ჯგუფი-გუნდების მიხედვით: http://chess-results.com/tnr383805.aspx?lan=1&art=3&rd=5&turdet=YES&flag=30

ქალთა გუნდების კენჭისყრა და შედეგები დაფების მიხედვით: http://chess-results.com/tnr373919.aspx?lan=1&art=3&rd=7&turdet=YES&flag=30

ქალთა გუნდები ცხრილი  A ჯგუფი:  http://chess-results.com/tnr383804.aspx?lan=1&art=0&turdet=YES&flag=30

                                               B ჯგუფი:  http://chess-results.com/tnr383805.aspx?lan=1&art=0&turdet=YES&flag=30

საბოლოო ცხრილი:      http://chess-results.com/tnr373919.aspx?lan=1&art=0&rd=7&turdet=YES&flag=30

 

მამაკაცთა გუნდები სასტარტო:  http://chess-results.com/tnr373918.aspx?lan=1&art=0&turdet=YES&flag=30

მამაკაცთა გუნდების შემადგენლობა: http://chess-results.com/tnr373918.aspx?lan=1&art=8&turdet=YES&flag=30

მამაკაცთა გუნდების კენჭისყრები და შედეგები იხილეთ:   http://chess-results.com/tnr373918.aspx?lan=1&art=2&rd=7&turdet=YES&flag=30

 

                

LIVE პარტიები:  http://eurochess2018.com/live-games/

                                    

ყველა ტურის დასაწყისი საბერძნეთის დროით - 15:00 სთ   -   საქართველოს დროით - 16:00 სთ.

 

ჩემპიონატის გვერდი Facebook-ზე: https://www.facebook.com/chessingreece/

ფოტო გალერეა:    http://eurochess2018.com/photo/  

                                https://www.facebook.com/pg/ccNONA/photos/?tab=album&album_id=988255974716651