You are here: მთავარი არქივი სიახლეების არქივი აჭარის პირველობა 8, 12 , 16 და 20 წლამდე-2017

აჭარის პირველობა 8, 12 , 16 და 20 წლამდე-2017

Achara-Chemp-U10 U14 U18 2016 SAT პირველ თებერვალს ბათუმის სასპორტო სკოლაში, "საჭადრაკო კლუბი ნონას" ბაზაზე სტარტი აიღო აჭარის პირველობამ 8, 12, 16 და 20 წლამდე ასაკის ჭაბუკებსა და გოგონებს შორის. 

  ჩემპიონატები შემდეგი სისტემებით იმართება:

  8 , 12 და 16 წლამდე ჭაბუკებს შორის - შვეიცარული სისტემით 7 ტურად,

  8 წლამდე გოგონები  წრიული სისტემით - 5 ტურად,

 12 წლამდე გოგონები წრიული სისტემით - 9 ტურად,

 16 წლამდე გოგონები წრიული სისტემით - 7 ტურად,

  2 თებერვლიდან -  20 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები წრიული სისტემით 7 ტურად იასპარეზებენ. 

                 

                   ურის დასაწყისი:

               8 და 16 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები - 13:00 სთ.

                      12 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები - 14:00 სთ. 

                 20 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები - 15:00 სთ.                

 

 

                                                           დამატებითი პარტიები 07.02.2017

                                                                            15-15 წთ 

 ბედოშვილი დეა  1 - 0    ანთია სოფია                             თენგიზ დიდმანიძე   0 - 1   ახვლედიანი ირაკლი              

  ანთია სოფია       0 - 1    ბედოშვილი დეა                        ახვლედიანი ირაკლი  1/2   თენგიზ დიდმანიძე

   

  

შეუპოვარი ბრძოლის შემდეგ, საპრიზო ადგილები შემდეგნაირად გადანაწილდა:

 

congratulations

 

                8 წლამდე ჭაბუკები                                              8 წლამდე გოგონები

         I    ადგილი -   გიორგი გოგიაშვილი                      I    ადგილი  -  მარიამ ცეცხლაძე

        II   ადგილი -   ჯავიდ გურბანლი                          II    ადგილი -  მარიამ კალანდაძე

       III  ადგილი -   ლუკა მახარაძე                              III   ადგილი -  თიკო ბერაია

 

                   12 წლამდე ჭაბუკები                                            12 წლამდე გოგონები

           I    ადგილი -  გიორგი გაბუნია                               I    ადგილი  - ნინო ჟღენტი

       II   ადგილი -   ირაკლი ყურშუბაძე                         II    ადგილი - ანასტასია გორგილაძე

      III  ადგილი -   გოგა ლორთქიფანიძე                      III   ადგილი -  ეკატერინე ცივაძე                            

 

             16 წლამდე ჭაბუკები                                            16 წლამდე გოგონები                                                                 

           I    ადგილი -  დიმიტრი ჯიბუტი                            I    ადგილი  -  დეა ბედოშვილი 

       II   ადგილი -  თედო ბოლქვაძე                               II    ადგილი -  სოფია ანთია

      III  ადგილი -  თორნიკე თედორაძე                         III   ადგილი -  თამუნა სალაძე                                                                                     

 

            20 წლამდე ჭაბუკები                                            20 წლამდე გოგონები 

           I    ადგილი - ახვლედიანი ირაკლი                           I    ადგილი  -  ნატა ჯიბუტი  

       II   ადგილი -  თენგიზ დიდმანიძე                            II    ადგილი -  ქეთი კეკელიძე 

      III  ადგილი -  გიორგი ყადიძე                                  III   ადგილი -  თამთა სალაძე

 

22y4-6ow25alcexiz-trae4

  

 

          

ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ულოცავს გამარჯვებულებს წარმატებას ! ! !

 

              

 

8 წლამდე ჭაბუკები      (B_U8):    http://chess-results.com/tnr261277.aspx?lan=1&art=4&wi=821

8 წლამდე გოგონები     (G_U8):    http://chess-results.com/tnr261280.aspx?lan=1&art=1&wi=821

12 წლამდე ჭაბუკები  (B_U12):   http://chess-results.com/tnr261276.aspx?lan=1&art=4&wi=821

12 წლამდე გოგონები (G_U12):    http://chess-results.com/tnr261286.aspx?lan=1&art=1&wi=821

16 წლამდე ჭაბუკები  (B_U16):    http://chess-results.com/tnr261278.aspx?lan=1&art=4&wi=821

16 წლამდე გოგონები (G_U16):    http://chess-results.com/tnr261290.aspx?lan=1&art=4&wi=821

20 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები  (B&G_U20): http://chess-results.com/tnr261420.aspx?lan=1&art=1&wi=821