You are here: მთავარი არქივი სიახლეების არქივი ქალთა მე-18 ევროპის ინდივიადუალური ჩემპიონატი

ქალთა მე-18 ევროპის ინდივიადუალური ჩემპიონატი

Evropis 18 W Ind Chempionati SAT 10 დან -23 აპრილამდე რიგაში (ლატვია) 4 ვარსკვლავიანი სასტუმრო "რედისონ ბლუ" რიგით მე-18 ქალთა ევროპის ინდივიდუალურ ჩემპიონატს უმასპინძლებს.  

 ჩემპიონატს, ევროპის საჭადრაკო კავშირის პატრონაჟით, ორგანიზებას უწევს ლატვიის ჭადრაკის ფედერცია. 

 

პირველობისთვის 33 ქვეყნის 145 მოჭადრაკე მადილოსანი იბრძოლებს.

მათ შორის 125 მონაწილე ფიდეს სხვადასხვა წოდების მატარებელია: 12-GM, 31-IM, 31-WGM, 22-WIM, 5-FM, 18-WFM, 6-WCM.

საპრიზო ფონდი - 70 000 ევროა. აქედან I ადგილი - 12 000,  II ადგილი - 10 000, III ადგილი - 8000 ევროს მიიღებს ჯილდოდ.

ფულადი პრიზი დაკავებული ადგილების მიხედვით პირველ 20 მანდილოსანს გადაეცემა.

(IV-6300; V-4800; VI-3700; VII-3100; VIII-2800; IX-2500; X-2200; XI-2000; XII-1800; XIII-1700; XIV-1600; XV-1500; XVI-1400; XVII-1300; XVIII-1200; XIX-1100; XX-1000 ევრო)

რველ 14 ადგილზე გასული მოჭადრაკეები მოიპოვებენ ქალთა მსოფლიო თასის საგზურს.  

ჩემპიონატი შვეიცარული სისტემით, 11 ტურად იმართება.

დროის კონტროლი: 1 სთ და 30 წუთი - 40 სვლაზე, შემდგომი 30 წუთი პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 30 წამის დამატებით.

მოთამაშეს დაგვიანებისთვის გამოყოფილი აქვს - 15 წთ. (ყოველი ტურის დაწყების მომენტიდან). 

მთავარი მსაჯი: საერთაშორისო არბიტრი აშოტ ვარდაპეტიანია სასომხეთიდან.

Baltic-Pictures-8501-640x427 Siluets-copy-1021x580

ტურნირის განრიგი

18 აპრილი - დასვენების დღეა

დანარჩენ დღეებში:

ტურების დასაწყისი 11.04 - 21.04 ჩათვლით - 17:00 ჩვენი დროით. (15:00 ლატვიის დროით)

ბოლო ტურის დასაწყისი 22.04 - 13:00 ჩვენი დროით. (11:00 ლატვიის დროით)

გახსნის საზეიმო ცერემონიალი 10.04 , 19:00 სთ გაიმართება.

მას ფიდეს, საჭადრაკო ევრო კავშირის, ლატვიის ჭადრაკის ფედერაციის და მთავრობის ოფიციალური პირები დაესწრებიან.

ჩემპიონატის დახურვა 22 აპრილს 20:00 სთ-ზე გაიმართება. 

Evropis qalta 18 Chempionati

ევროპის ქალთა ინდივიდუალურ ჩემპიონატზე საქართველოს წარმოადგენენ:

Dzagnidze   BatsoWEICH-2016   Javaxishvili   xotenashvili        DSC 0063Salome m aeroflotii   Arabifze   Ninokhomeriki   gvetadze             

 ნანა ძაგნიძე        ნინო ბაციაშვილი     ლელა ჯავახიშვილი   ბელა ხოტენაშვილი    სალომე მელია      მერი არაბიძე     ნინო ხომერიკი      სოფიო გვეტაძე      

    GM (2528)                IM (2496)                  IM (2456)                  GM (2445)                  IM (2400)              IM (2373)             WIM (2308)               IM (2292)           

 

მათ შორის ორი მოთამაშე ნინო ბაციაშვილი და სალომე მელია, ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"ს წევრია!                                             

ერთად ვუგულშემატკივროთ გოგოებს! 

 

I ტური

6.   ოზტურკ კუბრა WGM (2261) TUR        0 - 1    ბაციაშვილი ნინო  IM (2496)         

30. პავლიდუ ეკატერინი WIM (2180) GRE   1/2     მელია სალომე  IM (2400) 

II ტური

6.   ბაციაშვილი ნინო  IM (2496)               0 - 1    ბრუნელო მარინა  FM (2354) ITA

36. მელია სალომე  IM (2400)                   1 - 0    პარამზინა ანასტასია WFM (2202) RUS 

IIტური

17. გვეტაძე სოფიო IM (2292)                    1/2       მელია სალომე  IM (2400)

26. უტიატსკაია ირინა  WIM (2152) RUS     0 - 1        ბაციაშვილი ნინო  IM (2496) 

IV ტური

15. ბაციაშვილი ნინო  IM (2496)                1/2        მალახოვა ელიზავეტა WGM (2324) UKR

21. მელია სალომე  IM (2400)                    1/2        ფუჩს იუდიტ WIM (2274) GER

Vტური

61. ვარაკომსკა ანა WIM (2343) POL               0 - 1         ბაციაშვილი ნინო  IM (2496) 

22. აბდულა ხაიალა WGM (2241)  AZE        1/2       მელია სალომე  IM (2400)

VI ტური

7.   ბაციაშვილი ნინო  IM (2496)                 1/2       ნეჩაევა მარინა IM (2395) RUS

23. მელია სალომე  IM (2400)                     1/2       ხომერიკი ნინო WIM (2308)

VII ტური

9.   კოვანოვა ბაირა WGM (2376) RUS          0 - 1       ბაციაშვილი ნინო  IM (2496) 

23. მალახოვა ელიზავეტა WGM (2324) UKR   1/2        მელია სალომე  IM (2400) 

 VIII ტური

ბაციაშვილი ნინო  IM (2496)                        1/2         ხოტენაშვილი ბელა GM (2445)

მელია სალომე  IM (2400)                           1 - 0        კოსმა ელენა-ლუმინიტა WGM (2316) ROU

IX ტური

დანიელიან ელინა GM (2437)                       1 - 0       ბაციაშვილი ნინო  IM (2496) 

ბრუნელო მარინა  FM (2354) ITA                  1 - 0       მელია სალომე  IM (2400)

X ტური 

ბაციაშვილი ნინო  IM (2496)                        0 - 1        პუსტოვოიტოვა დარია  FM (2411) RUS 

მელია სალომე  IM (2400)                            1 - 0        ტრავკინა ანასტასია  WFM (2287) RUS

XI ტური

ლაზარნე ვაიდა სიდონია  IM (2355) HUN        1/2         მელია სალომე  IM (2400)

ამბარცუმოვა კარინა  WGM (2282) RUS           1/2         ბაციაშვილი ნინო  IM (2496) 

 

DzagnoEvropis Chempionia

 

    

 

      ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ულოცავს ნანას და მთელ საქართველოს

         ურთულეს ბრძოლაში მოპოვებულ ევროპის ჩემპიონის ტიტულს !!! 

 

 

 

 

 საპრიზო სამეული:

I  ადგილი -  ნანა ძაგნიძე  GM (2528) საქართველო,   8,5 ქულა.             ოქროს მედალი

II ადგილი -  ალექსანდრა გორიაჩკინა WGM (2452) რუსეთი,  8 ქულა.  ვერცხლის მედალი

III ადგილი - ალისა გალიამოვა IM (2444) რუსეთი, 8 ქულა.                   ბრინჯაოს მედალი

 

 

ვროპის ჩემპიონატის ოფიციალური ვებ გვერდი:    http://www.ewcc2017.eu/

ჩემპიონატის დებულება:                                    http://www.ewcc2017.eu/wp-content/uploads/2016/12/EWCC2017_Regulations.pdf

 

მონაწილეების სასტარტო სია:                              http://chess-results.com/tnr269716.aspx?lan=1&art=0&turdet=YES&flag=30&wi=821

კენჭისყრები და შედეგები:                                  http://chess-results.com/tnr269716.aspx?lan=1&art=2&rd=11&turdet=YES&flag=30&wi=821

საბოლოო შედეგები:                                           http://chess-results.com/tnr269716.aspx?lan=1&art=1&rd=11&turdet=YES&flag=30&wi=821

                                                                            http://chess-results.com/tnr269716.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES&flag=30&wi=821                                                           

LIVE-ში პარტიების ყურება, გარჩევა:                    https://www.chessbomb.com/arena/2017-18th-european-womens-championship