You are here: მთავარი არქივი სიახლეების არქივი ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ევროპის 22-ე საკლუბო ჩემპიონატის გამარჯვებული!

ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ევროპის 22-ე საკლუბო ჩემპიონატის გამარჯვებული!

Europen Club Cup-2017 Antalya SAIT Zastavka Kalendari  ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"-ს გუნდი, ბათუმის მერიის პატრონაჟით, ევროპის საკლუბო ჩემპიონატში იასპარეზებს! 7 ოქტომბერს თურქეთის ქალაქ ანტალიაში საზეიმოდ გაიხსნება ევროპის გუნდური მამაკაცთა 33-ე და ქალთა 22-ე საკლუბო ჩემპიონატები და 15 ოქტომბრამდე გასტანს.

 

 

 ეს პრესტიჟული საკლუბო პირველობა ყოველ წელს იმართება და მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხის საუკეთესო მოჭადრაკეებს უყრის თავს საჭადრაკო დაფასთან. 

წელსაც ჩემპიონატი ბევრ საინტერესო და შეუპოვარ ორთაბრძოლას გვპირდება. 

საპრიზო ფონდი:                                                                               

 

Prie Phond-2017    ტურნირები შვეიცარული სისტემით 7 ტურად გაიმართება.

   მოთამაშეებს 30 სვლამდე ყაიმზე შეთანხმება ეკრძალებათ.

   დაგვიანებისთვის გამოყოფილია - 15 წთ.

   დროის კონტროლი: 90 წთ - 40 სვლაზე, შემდეგ 30 წთ პარტიის ბოლომდე,

   ყოველ სვლაზე 30 წმ -ის დამატებით. 

                                         Sab Team Composition Antalya

 ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"-ს გუნდი:

Dzagno   Bella   Batso   Salomelia Serbeti   Harika-DronovalliSAB

       GM  ნანა ძაგნიძე                 GM  ბელა ხოტენაშვილი            IM  ნინო ბაციაშვილი              IM  სალომე მელია                 GM  ჰარიკა დრონავალი          

             (2520)                                           (2459)                                        (2472)                                       (2412)                                  ინდოეთი (2528)

Head delegation            Mari Captain                  Jojua Dato            supa

 დელეგაციის ხელმძღვანელი        გუნდის კაპიტანი                       გუნდის მწვრთნელი                               მწვრთნელი 

   IA  გიორგი ჭანტურია       WFM, FI, IA  მარიკა ჯაფარიძე             GM, FST დავით ჯოჯუა                          IM ხვიჩა სუპატაშვილი 

Schedule-2017evropis saklubo

  სტატისტიკური მონაცემები:

   მამაკაცთა ტურნირში 36 გუნდი და 40 ქვეყნის წარმომადგენელი ღებულობს მონაწილეობას. 

აქედან 79 დიდოსტატი, 2 ქალთა საერთაშორისო დიდოსტატი, 29 საერთაშორისო ოსტატი, 2 ქალთა საერთაშორისო ოსტატი, 41 ფიდეს ოსტატი, 1 ქალთა ფიდეს ოსტატი და 3 ოსტატობის კანდიდატია.

ქალების ტურნირში 12 გუნდმა და 11 ქვეყნის წარმომადგენელმა მოჭადრაკემ მოიყარა თავი.

აქედან 5 საერთაშორისო დიდოსტატი, 8 ქალთა საერთაშორისო დიდოსტატი, 12 საერთაშორისო ოსტატი, 4 ქალთა საერთაშორისო ოსტატი, 2 ფიდეს ოსტატი, 12 ქალთა ფიდეს ოსტატი და 4 ოსტატობის კანდიდატია.                 

   6 ოქტომბერს ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"-ს გუნდის წარდგენა და სპეციალურად ამ ჩემპიონატისთვის დამზადებული ფორმების პრეზენტაცია გაიმართება.

მონაწილე გუნდების სასტარტო სია:

Teams Starting List-2017    darbazi antalya 2017

 ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონას" გუნდი საშუალო რეიტინგის მიხედვით სატურნირო ცხრილში პირველ ნომრადაა განთავსებული.

 (გუნდის 4 უმაღლესი რეიტინგიანის მიხედვით).

Avantgard Hotel 11735030 98 z 1 vogue-avantgarde-hotel-goynuk-020

ევროპის საკლუბო ჩემპიონატს მასპინძლობს  5 ვარსკვლავიანი სასტუმრო "ავანთგარდი - Avantgarde Hotel & Resort".

07 ოქტომბერს 19:30  საათზე ტურნირები ფიდეს კონგრესი საზეიმოდ გახსნილად გამოცხადდა.

ცერემონიალი წუთიერი დუმილით დაიწყო, რითაც პატივი მიაგეს მუსტაფა ქემალ ათათურქს, თურქეთის რესპუბლიკის დამაარსებელს.

ევროპის საჭადრაკო კავშირისა და ფიდეს ჰიმნების გაჟღერების შემდეგ, შესავალი სიტყვა წარმოთქვა მასპინძელი ქვეყნის ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტმა

გულკიზ ტულაიმ, აღნიშნა რა ასეთი დონის ღონისძიებების ჩატარების მნიშვნელობა ქვეყნისა და ფედერაციისთვის, უსურვა ჩემპიონატის და კონგრესის

მონაწილეებს წარმატება.

ECU-ს პრეზიდენტმა ბატონმა ზურაბ აზმაიფარაშვილმა, მადლობა გადაუხადა თურქეთის ფედერაციას აღნიშნული ღონისძიებების მაღალ დონეზე ორგანიზებისთვის.

ხოლო ფიდეს პრეზიდენტის მოადგილემ გეორგიოს მაკროპოლუსმა, აღნიშნა თურქეთის სტუმართმოყვარეობა და უსურვა გუნდებს გამარჯვება.

21 საათზე გაიმართა კაპიტნების ტექნიკური შეხვედრა, რომელზეც ხელმოწერილი განაცხადის ფორმებით კაპიტნებმა საბოლოოდ დააფიქსირეს

გუნდის შემადგენლობა და მოთამაშეების თანმიმდევრობა დაფების მიხედვით.

ფერზე კენჭისყრამ კლუბ ნონას თეთრი ფერი არგუნა.

ტურნირის მთავარი მსაჯია ანიბალ ტუგან იუნალი თურქეთიდან.

პირველ ტურში ბათუმის ნონას თურქეთის ერთ-ერთი ნაკრები "ანატოლია" დაუპირისპირდება.

გუნდები რა შემადგენლობით გამოვლენ ცნობილი გახდება ხვალ 10 სთ-ის შემდეგ.

(განაცხადების შეტანის ვადა საღამოს 11 საათიდან - დილის 10 საათამდეა) 

 1 Round Antalua-2017-1 1 Round Antalua-2017-2

ტური        "ნონა"  ბათუმი     2,5       -      1,5      "ანატოლია "     თურქეთი

1 Round Team Pairings Results

1 Round Boards Results

1. ძაგნიძე ნანა  1/2  ატალიკ ეკატერინა; 2. ილდიზ ბეტულ ქემრე  1/2  დრონავალი ჰარიკა

3. ხოტენაშვილი ბელა  1-0  ისგანდაროვა ხაიალა; 4. არდა ჩაგილ ირმაკ  1/2  მელია სალომე

 2 round Antalya -2017-1 2 round Antalya -2017-2

 II  ტური          "ოდლარ იურდუ"  აზერბაიჯანი         2,5       -      1,5        "ნონა"   ბათუმი 

2 Round TeamsResults

2 round Boards Results

1. მამედიაროვა ზეინაბ 1-0 ძაგნიძე ნანა;      2. დრონავალი ჰარიკა  1/2  ფატალიევა ულვია; 

3. მამადოვა გულნარ 0-1 ბაციაშვილი ნინო;  4. მელია სალომე 0-1 ბალაჯაევა ხანიმ

3 Round Antalya 2017-1 3 Round Antalya 2017-2

III  ტური      "ნონა"  ბათუმი            2,5       -      1,5            "იუგრა"     რუსეთი

3 Round Team- Results

3 Round Boards Results

 

 

 

 

 

 

1. ძაგნიძე ნანა  1 - 0  უშენინა ანა; 2. პოგონინა ნატალია  1/2  დრონავალი ჰარიკა

3. ბაციაშვილი ნინო  1 - 0  გირია ოლგა; 4. ნეჩაევა მარინა  1 - 0  ხოტენაშვილი ბელა

4 Round Antalya 1 4 Round Antalya 2

IV  ტური       "მარმარა"  (თურქეთი)      0,5     -   3,5      "ნონა"  ბათუმი   

4 Round Teams Results

4 Round Boards Results

 1. ოკუიაზ დურუ  0 - 1  ძაგნიძე ნანა ;   2. ბაციაშვილი ნინო  1 - 0  ჩაგლარ სილა 

3. ჰერეკლიოღლუ სუდე  0 - 1  ხოტენაშვილი ბელა ;   4. მელია სალომე   1/2  ოზბაი ეჩე 

 5 Round Antalya 1 5 Round Antalya 2

V  ტური           "ნონა"  ბათუმი                2,5       -      1,5                "ბოსა ნოვა"     ბელორუსია

5 Round Teams Results

5 Round Boards Results

1. ძაგნიძე ნანა  1 - 0 ჟუკოვა ნატალია ; 2. ბადელკა ოლგა   1/2   დრონავალი ჰარიკა

3. ბაციაშვილი ნინო   1/2   ზაიაც ელენა; 4. სტეტსკო ლანიტა  1/2  ხოტენაშვილი ბელა

6 Round Antalya 1 6 Round Antalya 2 

VI  ტური        "სშმ ლეგასი სქვეა ქეფითლ"  (რუსეთი)     1    -   3      "ნონა"  ბათუმი 

6 Round Teams Results 

6 Round Boards Results

 1. კაშლინსკაია ალინა  0 - 1  ძაგნიძე ნანა ;   2. დრონავალი ჰარიკა   1/2   კოვალევსკაია ეკატერინა 

3. ვოიტ დარია  0 - 1  ბაციაშვილი ნინო ;   4. ხოტენაშვილი ბელა   1/2  სავინა ანასტასია 

7 Round Antalya1 7 Round Antalya2

VII  ტური          "ნონა"  ბათუმი   2   -   2   სიეს ტიმისოარა (რუმინეთი)

7 Round Teams Results 

7 Round Boards Results

1. ძაგნიძე ნანა  1/2  პეტს ელიზაბეტ ; 2. სანდუ მიჰაელა  1/2  დრონავალი ჰარიკა

3. ბაციაშვილი ნინო  0 - 1  კოსმა ელენა-ლუმინიტა; 4. დრაგომირესკუ ანგელა  0 - 1  ხოტენაშვილი ბელა

Closing Antalya1

FINAL RANKING ANTALIA-2017

Closing Antalya2

 

ბათუმის საჭადრაკო კლუბ ნონამ  11 მატჩ ქულით (17,5 პარტიებში აღებული ქულა)

         ევროპის საკლუბო ჩემპიონატზე ანტალიაში ოქრო მოიპოვა!!!

         ევროპის სამგზის საკლუბო ჩემპიონები ვართ !!!

 

  LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017 LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017

 

ნანა ძაგნიძე - ოქროს მედალი  (I დაფა)   

ნინო ბაციაშვილი - ოქროს მედალი (III დაფა)         

ბელა ხოტენაშვილი - ბრინჯაოს მედალი (IV დაფა)      

 

   LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017LOGO Batumi Chess Club Nona European Club Cup-2017 

 

ჩემპიონატის ოფიციალური ვებ გვერდი:    http://euroclubcup2017.tsf.org.tr/

ჩემპიონატის დებულება იხილეთ:      http://euroclubcup2017.tsf.org.tr/images/stories/2017_european_club_cup_regulation.pdf

ქალთა გუნდები სასტარტო:  http://chess-results.com/tnr302879.aspx?lan=1&art=32&flag=30&wi=821

ქალთა გუნდების შემადგენლობა:  http://chess-results.com/tnr302879.aspx?lan=1&art=8&flag=30&wi=821

ქალთა გუნდების კენჭისყრა და შედეგები: http://chess-results.com/tnr302879.aspx?lan=1&art=2&rd=7&turdet=YES&flag=30&wi=821

ქალთა გუნდების კენჭისყრა და შედეგები დაფების მიხედვითhttp://chess-results.com/tnr302879.aspx?lan=1&art=3&rd=7&flag=30&wi=821

ქალთა გუნდები საბოლოო შედეგები: http://chess-results.com/tnr302879.aspx?lan=1&art=0&rd=6&flag=30&wi=821

 

მამაკაცთა გუნდები სასტარტო:  http://chess-results.com/tnr302878.aspx?lan=1&art=0&flag=30&wi=821

მამაკაცთა გუნდების შემადგენლობა: http://chess-results.com/tnr302878.aspx?lan=1&art=8&flag=30&wi=821

მამაკაცთა გუნდების კენჭისყრები და შედეგები იხილეთ:  http://chess-results.com/tnr302878.aspx?lan=1&art=3&rd=1&flag=30&wi=821

                

LIVE პარტიები:  http://euroclubcup2017.tsf.org.tr/en/live-games-womens

                                    

ყველა ტურის დასაწყისი თურქეთის დროით - 15:00 სთ   -   საქართველოს დროით - 16:00 სთ.

 

ჩემპიონატის გვერდი Facebook-ზე: https://www.facebook.com/pg/ECC2017Antalya/posts/?ref=page_internal

ფოტო გალერეა:    http://euroclubcup2017.tsf.org.tr/en/photo-gallery

                                https://www.facebook.com/pg/ccNONA/photos/?tab=album&album_id=764022530473331