Facebook

SAT LOGO CUTY OF SPORT

23 მაისს, ბათუმის სასპორტო სკოლისა და საჭადრაკო კლუბი ნონას ბაზაზე, სტარტი აიღო სასკოლო საჭადრაკო ფესტივალის ფინალმა (23-26.05.2019).

 

პროექტის მიზანია "ბათუმი - ევროპის სპორტის ქალაქის" ფორმატში მასობრივი სპორტის განვითარება,

პოპულარიზაცია, ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრება, ცნობადობის ამაღლება,

სასკოლო აქტივობის გაძლიერება და ნიჭიერი ახალგაზრდების გამოვლენა.

ორგანიზატორები: ბათუმის მუნიციპალიტეტის მერია,

ბათუმის ა(ა)იპ "საჭადრაკო კლუბი ნონა", რომელიც აგრეთვე პროექტის ინიციატორია.

 

ფესტივალი მოიცავს სამ ეტაპს:

პირველი ეტაპი - შიდა სასკოლო პირველობები, რომლებსაც თავად სკოლები ატარებდნენ უძლიერესი მოჭადრაკეების გამოსავლენად (აპრილი).

მეორე ეტაპი - ფინალი - პირადი პირველობა (მაისი) სკოლა წარმოდგენილია 3 მოჭადრაკით.

მესამე ეტაპი - ფინალი - გუნდური პირველობა (ნოემბერი) სკოლა წარმოდგენილია 5 მოჭადრაკით: 3 ძირითადი (2 ჭაბუკი,1გოგონა) 2 სათადარიგო.

Saskolo Piradi 2019 1 Saskolo Piradi 2019 2 Saskolo Piradi 2019 3

ამჟამად მიმდინარეობს ფესტივალის მეორე ეტაპი - პირადი პირველობა.

მონაწილეობას ღებულობს ქ. ბათუმის 14 სკოლა (42 მოთამაშე):  ბათუმის წმ. ანდრია პირველწოდებულის სახელობის სკოლა,

შპს "ლედა" სკოლა "მონპარნასი", შპს სკოლა "ევრო 2000", ელიტური სკოლა "გორდა", შპს "მომავლის სკოლა, ქართულ-ამერიკული სკოლა,

შპს "კავკასიის ბიზნეს სკოლა", ბუკნარის სკლა, სკოლა "ნიკე", ფრანგული სკოლა, N16 საჯარო სკოლა, N4 საჯარო სკოლა, N3 საჯარო სკოლა და

N2 საჯარო სკოლა.  თითოეულ სკოლას წარმოადგენს 3 მოჭადრაკე. 

პირველობა იმართება ფიდეს წესებით, შვეიცარული სისტემით 9 ტურად.

დროის კონტროლი: 25 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 10 წმ-ის დამატებით.

I ადგილზე გასულ მოთამაშეს გადაეცემა თასი.

I - III ადგილზე გასული მოთამაშეები დაჯილდოვდებიან მედლებით და დიპლომებით.

პირადი პირველობის საზეიმო დახურვა და დაჯილდოება გაიმართება 26 მაისს ტურის დასრულებისთანავე.

 

DSC 0063

        I    ადგილი -  დიმიტრი ჯიბუტი    (8) 

                                 ქ. ბათუმის N4-ე საჯარო სკოლა                           

         II   ადგილი -  დეა ბედოშვილი      (7,5)

                                 ქ. ბათუმის წმინდა ანდრია

                                 პირველწოდებულის სახელობის სკოლა

        III   ადგილი -   გიორგი გაბუნია     (7,5)

                                 ქ. ბათუმის ქართულ-ამერიკული სკოლა

        IV   ადგილი -   სოფია ანთია           (6,5)

                                 ქ. ბათუმის შ.პ.ს სკოლა ევრო-2000

        V    ადგილი -  მარიამ კალანდაძე  (6,5)

                                ქ. ბათუმის შ.პ.ს. "ლედა" სკოლა "მონპარნასი"

DSC 0056

22y4-6ow25alcexiz-trae4

     

 

    ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ულოცავს გამარჯვებულებს წარმატებას ! ! !

 

 

 

 

მონაწილეების სასტარტო სია:     http://chess-results.com/tnr443170.aspx?lan=1

კენჭისყრა და შედეგები:               http://chess-results.com/tnr443170.aspx?lan=1&art=2&rd=9

საბოლოო შედეგები:                     http://chess-results.com/tnr443170.aspx?lan=1&art=1

 

ფოტო გალერეა:             https://www.facebook.com/pg/ccNONA/photos/?tab=album&album_id=1126074920934755