Facebook

SAT 250x200 Happy New Year Festival CARDბათუმის საჭადრაკო კლუბი ნონა, ყოველწლიურად ატარებს  დეკემბრის თვეში ტრადიციულ

 ღია საახალწლო   საჭადრაკო ფესტივალს.

 

 

 

წელს ფესტივალი "ბათუმი - ევროპის სპორტის ქალაქი"-ს ფარგლებში ტარდება და გამოირჩევა

მრავალფეროვნებითა და მონაწილეთა მზარდი რაოდენობით. 

 

 ფესტივალი ასეთი ფორმატით მეხუთე წელია ტარდება და მოიცავს რამოდენიმე ტურნირს:

  

1) ძირითადი ტურნირი სწრაფ ჭადრაკში ვაჟთა და ქალთა შორის     (რაპიდი)    30.11 - 01.12.2019     15:00 სთ.         15 წთ, +10 წმ.

მონაწილეობდა 32 მოჭადრაკე.

ტურნირი გაიმართა შვეიცარული სისტემით 9 ტურად.

დროის კონტროლი:  15 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 10 წმ-ის დამატებით.

 

დაწესებულია ფულადი ჯილდოები:     

მამაკაცები

  I   ადგილი

275 ლარი    (220)

II  ადგილი

150 ლარი    (120)

III ადგილი

125 ლარი    (100)

ქალები

  I   ადგილი

200 ლარი    (160)

II  ადგილი

125 ლარი    (100)

III ადგილი

100 ლარი     (80)

 

საპრიზო ადგილები: 

  ვაჟები:                                                                                                     ქალები:

  I ადგილი - გრიგოლ ვოსკანიანი    (8 ქულა)                                        I ადგილი - თინათინ ბერიძე   (5,5 ქულა) 

  II ადგილი - ზვიად ქამადაძე          (7 ქულა)                                        II ადგილი - დეა ბედოშვილი   (5,5 ქულა)

 III ადგილი - ალექსანდრე რუხაძე   (6,5 ქულა)                                    III ადგილი - ნინო კეკელიძე     (5 ქულა)

 

DSC 0Saaxalwlo2019 MW Rapid3Saaxalwlo2019 MW Rapid2 Saaxalwlo2019 MW Rapid1

 

2) ასაკობრივი ტურნირი  5- წლამდე        სათამაშო დღეები: 02 - 04 - 06.12.2019    17:00 სთ.            15-15 წთ, +10 წმ.

     მონაწილეობა მიიღო 18 სხვადასხვა ასაკის მოჭადრაკემ.

     ტურნირი გაიმართა შვეიცარული სისტემით 7 ტურად.

     დროის კონტროლი:  15 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 10 წმ-ის დამატებით.

      ნორჩი არბიტრები:      ნატალი აბულაძე, მარიამ კალანდაძე

  საპრიზო ადგილები:

 ჭაბუკები:                                                                                                                                             გოგონები:

  I ადგილი -   სანდრო მამულაძე       (6 ქულა) აბსოლუტური გამარჯვებული                             I ადგილი -    ნინო ნაკაშიძე             (4 ქულა)                 

  II ადგილი -  ბექა მიქელაძე              (5 ქულა)                                                                                  II ადგილი -   ანა აბულაძე             (3,5 ქულა)

 III ადგილი -  ალექსანდრე აბაშიძე   (5 ქულა)                                                                                 III ადგილი -   ქეთი აბზიანიძე       (3,5 ქულა)

 

Saaxalwlo 2019 SaertoSvadasxva 1 Saaxalwlo 2019 U06 1 Saaxalwlo 2019 U06 2

 

3) ასაკობრივი ტურნირი 8  წლამდე          სათამაშო დღეები:  02 - 04 - 06.12.2019    17:00 სთ.               15-15 წთ, +10 წმ.

     მონაწილეობა მიიღო 48 სხვადასხვა ასაკის მოჭადრაკემ.

     ტურნირი გაიმართა შვეიცარული სისტემით 9 ტურად.

     დროის კონტროლი:  15 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 10 წმ-ის დამატებით.

    ნორჩი არბიტრები:   გიორგი ჭანტურია,  თიკო ბერაია

    საპრიზო ადგილები:  

  ჭაბუკები:                                                                                                                                  გოგონები:  

  I ადგილი -   ლევან მიქელაძე        (9 ქულა) აბსოლუტური გამარჯვებული                      I ადგილი -   ელისაბედ მიქაძე       (7,5 ქულა)

  II ადგილი -   ნიკა აბაშიძე              (7 ქულა)                                                                          II ადგილი -  ანეტა ქედელიძე        (6,5 ქულა)

  III ადგილი -  თედო თოიძე         (6,5 ქულა)                                                                          III ადგილი -  სოფიო ხიმშიაშვილი   (6 ქულა)

   

  Saaxalwlo 2019 SaertoSvadasxva 2 Saaxalwlo 2019 U08 1 Saaxalwlo 2019 U08 2

 

4) ასაკობრივი ტურნირი 10 წლამდე           სათამაშო დღეები:   02 - 03 - 05.12.2019    17:00 სთ.               15-15 წთ, +10 წმ.

     მონაწილეობა მიიღო 46 სხვადასხვა ასაკის მოჭადრაკემ.

     ტურნირი გაიმართა შვეიცარული სისტემით 9 ტურად.

     დროის კონტროლი:  15 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 10 წმ-ის დამატებით. 

   საპრიზო ადგილები:  

  ჭაბუკები U10:                                                                                    გოგონები U10:  

  I ადგილი -   გიორგი ჭანტურია       (8 ქულა)                                 I ადგილი -  თიკო ბერაია               (8 ქულა)  აბსოლუტური გამარჯვებული  

  II ადგილი -  ჯუმბერ თავდგირიძე  (7 ქულა)                                 II ადგილი - ანანო დოლაბერიძე    (5 ქულა)

  III ადგილი - გიორგი კაკაბაძე           (6 ქულა)                                 III ადგილი - ლიკა კახიძე               (4 ქულა)

 

 Saaxalwlo 2019 U10 1 Saaxalwlo 2019 U10 3 Saaxalwlo 2019 U10 2

 

5) ასაკობრივი ტურნირი 12 და 14 წლამდე          სათამაშო დღეები:    02 - 03 - 05.12.2019    17:00 სთ.                15-15 წთ, +10 წმ.

      მონაწილეობა მიიღო 22 სხვადასხვა ასაკის მოჭადრაკემ.

     ტურნირი გაიმართა შვეიცარული სისტემით 9 ტურად.

     დროის კონტროლი:  15 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 10 წმ-ის დამატებით. 

საპრიზო ადგილები:  

ჭაბუკები U14:                                                                           გოგონები U14:  

  I ადგილი -     თორნიკე შარვაშიძე   (6 ქულა)                      I ადგილი -    მარიამ კალანდაძე   (8,5 ქულა)    აბსოლუტური გამარჯვებული

  II ადგილი -     ნიკა ავალიანი        (5,5 ქულა)                      II ადგილი -   სალომე ზაქარაძე       (5 ქულა)

  III ადგილი -    საბა ოტოლაძე          (5 ქულა)                      III ადგილი -   მაგდა ხალვაში           (4 ქულა)

 

ჭაბუკები U12:                                                                          გოგონები U12:  

  I ადგილი -     ლაშა თურმანიძე      (6 ქულა)                       I ადგილი -     ნატალი აბულაძე       (7 ქულა)

  II ადგილი -    ემზარ ცეცხლაძე     (5,5 ქულა)                     II ადგილი -     მარიამ ხალვაში         (4 ქულა)

  III ადგილი -   გიგა კომახიძე           (5 ქულა)                      III ადგილი -    ბარბარე მიქელაძე   (3,5 ქულა) 

 

Saaxalwlo 2019 SaertoSvadasxva 3 Saaxalwlo 2019 U14 2 Saaxalwlo 2019 U14 3

 

6) შერეული ბლიც ტურნირი  სხვადასხვა ასაკის წარმატებულ ბავშვებს შორის                      11.12.2019      17:00 სთ.          3 წთ, +2 წმ.

 მონაწილეობა მიიღო 36 სხვადასხვა ასაკის მოჭადრაკემ.

ტურნირი გაიმართა შვეიცარული სისტემით  9 ტურად.

დროის კონტროლი:  3 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 2 წმ-ის დამატებით.

  ჭაბუკები:                                                                                        გოგონები:  

  I ადგილი -   ლაშა თურმანიძე   (7 ქულა)                                     I ადგილი -  ანეტა ქედელიძე         (8 ქულა)    აბსოლუტური გამარჯვებული

  II ადგილი -   ნიკა ავალიანი      (6 ქულა)                                     II ადგილი მარიამ კალანდაძე   (6,5 ქულა)

  III ადგილი -  შოთა ცეცხლაძე   (6 ქულა)                                     III ადგილი - ნატალი აბულაძე        (6 ქულა)

 

Saaxalwlo 2019 Shereuli 1 Saaxalwlo 2019 Shereuli 2 Saaxalwlo 2019 Shereuli 3

 

7)  ბლიც ტურნირი  ვაჟთა და ქალთა შორის          14.12.2019      15:00 სთ.          3 წთ, +2 წმ.

 მონაწილეობდა  31  მოჭადრაკე, მათ შორის 2 თურქეთის წარმომადგენელი.

ტურნირი გაიმართა შვეიცარული სისტემით  9  ტურად.

 დროის კონტროლი:  3 წთ პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 2 წმ-ის დამატებით.

                                            

საპრიზო ადგილები: 

  ვაჟები:                                                                                                              ქალები:

  I ადგილი -    ნოდარ ლორთქიფანიძე     (9 ქულა)                                       I ადგილი -  თინათინ ბერიძე         (5,5 ქულა)

  II ადგილი -   გრიგოლ ვოსკანიანი          (7 ქულა)                                       II ადგილი -  ნათია ვაჩეიშვილი        (5 ქულა)

 III ადგილი -   არკადი მელქონიანი        (6,5 ქულა)                                      III ადგილი - ნინო კეკელიძე           (4,5 ქულა)

 

 შედეგები: http://chess-results.com/tnr498765.aspx?lan=1&art=1

Saaxalwlo 2019 MW Blitz1 Saaxalwlo 2019 MW Blitz2 Saaxalwlo 2019 MW Blitz3

          ყველა ტურნირის პირველ ადგილზე გასული ვაჟები, ქალბატონები, ჭაბუკები და გოგონები დაჯილდოვდებიან თასებით.

                            საპრიზო სამ ადგილზე გასული მოჭადრაკე ვაჟები, ქალბატონები, ჭაბუკები და გოგონები დაჯილდოვდებიან მედლებით, დიპლომებით.  

                           

                          Saaxalwlo 2019 MW Blitz4

                                                                       

22y4-6ow25alcexiz-trae4                                           ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"

                         ულოცავს გამარჯვებულებს და უსურვებს წინსვლას!  

 

                                        ყველა ტურნირის საპრიზო ადგილებზე გასული მოჭადრაკეების დაჯილდოება

              გაიმართება საჭადრაკო კლუბი ნონას ტრადიციულ წლის შემაჯამებელ ღონისძიებაზე  დეკემბრის თვეში.

 

                           Saaxalwlo2019 MW Rapid4

     

                                                     ფოტო გალერეა:         https://www.facebook.com/pg/ccNONA/photos/?tab=album&album_id=1279420345600211