Facebook

Acharis Chempionatebi SAT22-28 აპრილს ბათუმის სასპორტო სკოლის ჭადრაკის დარბაზში,  გაიმართება აჭარის პირველობები 10, 14 და 18  წლამდე ასაკის ჭაბუკებსა და გოგონებს შორის. 

  

ორგანიზატორები:      აჭარის სპორტის დეპარტამენტი; აჭარის ჭადრაკის ფედერაცია.

ჩატარების სისტემა:   ტურნირები გაიმართება ფიდეს წესებით, შვეიცარული სისტემით 7 ტურად ან წრიული სისტემით.

                                     ტურნირებში FIDE -ს რეიტინგი არ დაითვლება.

დროის კონტროლი:   60 წუთი პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 30 წამის დამატებით.  

მონაწილენი:  2003, 2007 და 2011 წლის 1 იანვარს და შემდეგ დაბადებული 

                        საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის წევრი ჭაბუკები და გოგონები აჭარის სხვადასხვა რაიონებიდან.

 

მონაწილე საჭადრაკო კლუბი ნონას წევრები: 

U18B: გოგა ლორთქიფანიძე, ანრი მელაძე  

U14B: შოთა ცეცხლაძე;  U14G: მარიამ კალანდაძე

U10B: ილია შეწირული, შოთა დოლიძე; U10G: ანეტა ქედელიძე  

 

ტურნირის განრიგი:

   

B&G

U14

B&G

U18; U10

ტური თარიღი დრო დრო
I 22 აპრილი 11:00 13:30
II 21 აპრილი 11:00 13:30
III 22 აპრილი 11:00 13:30
IV 23 აპრილი 11:00 13:30
V 24 აპრილი 11:00 13:30
VI 25 აპრილი 11:00 13:30
VII 28 აპრილი 11:00 13:30

 

 congratulations

                   10 წლამდე ჭაბუკები                                                          10 წლამდე გოგონები

         I    ადგილი -  კონსტანტინე ლორთქიფანიძე   (6)             I    ადგილი  -   ანეტა ქედელიძე       (7)

        II   ადგილი -   ნიკოლოზ სარჯველაძე               (6)            II    ადგილი -   ანასტასია ბასილაძე (6)

       III  ადგილი -    შოთა დოლიძე                          (4,5           III   ადგილი -  ლანა გობაძე              (5)

                                                                                                                              

                   14 წლამდე ჭაბუკები                                                        14 წლამდე გოგონები

          I    ადგილი -  გიორგი გოგიაშვილი  (6,5)                        I    ადგილი  -    მარიამ კალანდაძე  (7)        

       II   ადგილი -   დემეტრე გოგიაშვილი(6)                           II    ადგილი -   ლიზი ქონიაძე         (6)

      III  ადგილი -    ალექსანდრე მსხალაძე    (5,5)                    III   ადგილი -    ინეზა ართმელაძე   (4) 

                                                      

                18 წლამდე ჭაბუკები                                                          18 წლამდე გოგონები

         I    ადგილი -   გოგა ლორთქიფანიძე      (6)                            I    ადგილი  -    დეა ბედოშვილი    (5)

       II   ადგილი -   მირიან ბერიძე                 (6)                             II    ადგილი -    ეკატერინე ცივაძე  (4,5)

      III  ადგილი -    ირაკლი ყურშუბაძე        (4,5)                          III   ადგილი -     დიანა სალაძე         (3)  

22y4-6ow25alcexiz-trae4  

     

 

      ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ულოცავს გამარჯვებულებს წარმატებას ! ! !

 

 

  ოფიციალური საიტი:   

https://acf.ge/%e1%83%90%e1%83%ad%e1%83%90%e1%83%a0%e1%83%98%e1%83%a1-%e1%83%a9%e1%83%94%e1%83%9b%e1%83%9e%e1%83%98%e1%83%9d%e1%83%9c%e1%83%90%e1%83%a2%e1%83%94%e1%83%91%e1%83%98-1014-%e1%83%93%e1%83%90-18/

  ტურნირის დებულება

https://acf.ge/wp-content/uploads/2021/04/%E1%83%93%E1%83%94%E1%83%91%E1%83%A3%E1%83%9A%E1%83%94%E1%83%91%E1%83%90-101418-%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%8B.pdf

                       დანართი 1

https://acf.ge/wp-content/uploads/2021/04/%E1%83%93%E1%83%90%E1%83%9C%E1%83%90%E1%83%A0%E1%83%97%E1%83%98-1-122.pdf1111.pdf                             

 

 კენჭისყრა და შედეგები:

10 წლამდე ჭაბუკები   (B_U10

                               VII ტური :        http://chess-results.com/tnr557855.aspx?lan=1&art=2&rd=7

             საბოლოო შედეგები :        http://chess-results.com/tnr557855.aspx?lan=1&art=1&rd=7

                              სასტარტო :       http://chess-results.com/tnr557855.aspx?lan=1&art=1

 

10 წლამდე გოგონები  (G_U10

     წრიული        I - VII ტური :      http://chess-results.com/tnr557856.aspx?lan=1&art=2

               საბოლოო შედეგები :      http://chess-results.com/tnr557856.aspx?lan=1&art=1

                               სასტარტო :     http://chess-results.com/tnr557856.aspx?lan=1&art=0

 

14 წლამდე ჭაბუკები   (B_U14

                                 VIIტური :     http://chess-results.com/tnr557853.aspx?lan=1&art=2&rd=7

               საბოლოო შედეგები :     http://chess-results.com/tnr557853.aspx?lan=1&art=1&rd=7

                              სასტარტო :      http://chess-results.com/tnr557853.aspx?lan=1&art=0

 

14 წლამდე გოგონები  (G_U14

                               VIIტური :       http://chess-results.com/tnr557854.aspx?lan=1&art=2&rd=7

             საბოლოო შედეგები :     http://chess-results.com/tnr557854.aspx?lan=1&art=1&rd=7

                              სასტარტო :    http://chess-results.com/tnr557854.aspx?lan=1&art=0

 

18 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები  (B&GU18)

                                  VIIტური :       http://chess-results.com/tnr557852.aspx?lan=1&art=2&rd=7

              საბოლოო შედეგები :       http://chess-results.com/tnr557852.aspx?lan=1&art=1&rd=7

                              სასტარტო :    http://chess-results.com/tnr557852.aspx?lan=1&art=0