Facebook

 

Achara-Chemp-U10 U14 U18 2016 SAT ბათუმში, ყოფილი ჭადრაკის სასახლის შენობაში - "კაისა", 28 ივლისს დასრულდა საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი  "ბათუმი-2019" (21-28.07.2019, ბათუმი).

 

ორგანიზატორები: აჭარის ა.რ. სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა დეპარტანმტი;

აჭარის ჭადრაკის ფედერაცია;   საქართველოს ჭადრაკის ფედერაცია

 

ფესტივალი 6 დამოუკიდებელ ტურნირს მოიცავდა:

 8, 10, 12, 14 და 18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის, აგრეთვე შერეული ბლიც ტურნირი (27.07.2019).

 

Fuladi prizebi Batumi 2019 

  ასაკობრივი პირველობები გაერთიანებულ ფორმატში ჩატარდა,

  ჭაბუკები და გოგონები ერთად ასპარეზობდნენ. 

 

 ყველა ტურნირი შვეიცარული სისტემით, 7 ტურად გაიმართა. 

 

 დროის კონტროლი: 90 წთ - პარტიის ბოლომდე,

 ყოველ სვლაზე 30 წმ-ის დამატებით (პირველი სვლიდან).

 

 

 აღსანიშნავია, რომ ყველა ტურნირში წარმატებით იასპარეზეს კლუბი ნონას ნორჩმა წევრებმა! 

 

 Batumi 2019 1 Batumi 2019 2 Batumi 2019 3 Batumi 2019 4 Batumi 2019 5

  

8 წლამდე:                                                                                            10 წლამდე:                                                                          

ჭაბუკთა შორის      I ადგილი - ლევან მიქელაძე                              გოგონათა შორის   I ადგილი -  მარიამ კალანდაძე

გოგონათა შორის   I ადგილი -  ანეტა ქედელიძე                                 

 

12 წლამდე:                                                                                          14 წლამდე: 

გოგონათა შორის   I ადგილი -  ნატალი აბულაძე                            ჭაბუკთა შორის    III  ადგილი - გოგა ლორთქიფანიძე

 

20 წლამდე:                                                                                          ბ ლ ი ც ი : 

ჭაბუკთა შორის     I ადგილი  -  ირაკლი ახვლედიანი                     ვაჟთა შორის     I   ადგილი  -  ირაკლი ახვლედიანი         

                               II  ადგილი -  დიმიტრი ჯიბუტი                                                   II ადგილი -  ზვიად ქამადაძე

                               IV ადგილი - თენგიზ დიდმანიძე                                                  IV  ადგილი -  ბადრი ბოლქვაძე

                               VI ადგილი - თედო ბოლქვაძე

Batumi 2019 6 Batumi 2019 7 Batumi 2019 8

congratulations 

22y4-6ow25alcexiz-trae4  

           ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა"

   ულოცავს გამარჯვებულებს წარმატებას ! ! !

 

 

  

Batumi 2019 9 SAERTO

 

საბოლოო შედეგები:

08 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები:   http://chess-results.com/tnr457811.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES

10 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები:   http://chess-results.com/tnr457812.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES

12 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები:   http://chess-results.com/tnr457813.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES

14 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები:   http://chess-results.com/tnr457814.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES

20 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები:   http://chess-results.com/tnr458593.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES

 

ბლიც ტურნირი:  http://chess-results.com/tnr459040.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES