Facebook

Acharis Chempionatebi SAT15 აგვისტოს, მუხრან ვახტანგაძის სახელობის ბათუმის სპორტის სასახლის ჭადრაკის დარბაზში, დაფასთან თამაშის ფორმატით სტარტი აიღო ღია  საჭადრაკო ფესტივალმა "შავი ზღვის დელფინი-2022" 8, 10, 12 და 20  წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის. 

 

 

ორგანიზატორი:         აჭარის ჭადრაკის ფედერაცია.

ჩატარების სისტემა:   ტურნირები იმართება ფიდეს წესებით, შვეიცარული სისტემით 7 ტურად.         

დროის კონტროლი:   60 წუთი პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 30 წამის დამატებით. 

                                     20 წლამდე ტურნირში დაითვლება ფიდეს რეიტინგი.

                                     ყველა ტურნირი შერეულია, ჭაბუკები და გოგონები ასპარეზობენ ერთად.

 

 

მონაწილე საჭადრაკო კლუბი ნონას წევრები: 

U20B&G:  გოგა ლორთქიფანიძე, მარიამ კალანდაძე, ანეტა ქედელიძე.

U12B&G:  შოთა ცეცხლაძე, ასკეროვი ნუგზარი.

U10B&G:  რატი დიასამიძე, შოთა დოლიძე.

U08B&G:  ალექსანდრ კალანდაძე.

 

ტურნირის განრიგი:

ტური თარიღი დრო
I 15 აგვისტო 14:00
II 16 აგვისტო 14:00
III 17 აგვისტო 14:00
IV 18 აგვისტო 14:00
V 19 აგვისტო 14:00
VI 20 აგვისტო 14:00
VII 21 აგვისტო 14:00

     დახურვა:            21 აგვისტო                18:30

 

   congratulations                    

 

                  8 წლამდე ჭაბუკები                                                          8 წლამდე გოგონები

         I    ადგილი -   ბერიშვილი ალექსანდრე  (7)                        I    ადგილი  -   მელაძე ანასტასია   (4)  

         II   ადგილი -   სარჯველაძე საბა              (5,5)                      II    ადგილი -   ბოლქვაძე ნინო      (4)

         III  ადგილი -   კალანდაძე ალექსანდრე   (5,5)                     III   ადგილი  -  მემიაძე ნიტა          (4) 

           

                                                                                                

 

 

                   10 წლამდე ჭაბუკები                                                          10 წლამდე გოგონები

          I    ადგილი -   ქრისტესიაშვილი ანდრია  (7)                           I    ადგილი  -    ჭიოკაძე ბარბარე            (4,5)

        II   ადგილი -   ინაური ალექსი                  (5)                            II    ადგილი -   მიქელაიშვილი ბარბარე (4,5)

        III  ადგილი -    დოლიძე შოთა                  (5)                            III   ადგილი -   ბელთაძე ანა                    (3,5) 

         

 

             

             12 წლამდე ჭაბუკები                                                        12 წლამდე გოგონები

          I    ადგილი -   ცეცხლაძე შოთა            (6,5)                          I    ადგილი  -     ვასაძე ლიზი        (4,5)

        II   ადგილი -   თებიძე ბაჩუკი             (5)                             II    ადგილი  -    ზარიძე ბარბარე   (3,5)

        III  ადგილი -   გოგიაშვილი დემეტრე (5)                             III   ადგილი  -    მელქაძე თამარი   (3,5)

     

 

           

          20 წლამდე ჭაბუკები                                                             20 წლამდე გოგონები

          I    ადგილი -  გოგიაშვილი გიორგი   (5)                                  I    ადგილი  -   ბოდნარუკ ქსენია    (6,5) 

        II   ადგილი -   ლორთქიფანიძე გოგა  (4,5)                              II    ადგილი -   ცეცხლაძე მარიამი   (4,5)  

        III  ადგილი -   ბერიძე მირიანი           (4,5)                              III   ადგილი -   კალანდაძე მარიამი (4,5)

 

          300529666 2998090830495094 7385805680939759985 n

                                  

 

კენჭისყრა და შედეგები:

08 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები   (B&G_U08)

სასტარტო:     https://chess-results.com/tnr665430.aspx?lan=1&art=0

                             https://chess-results.com/tnr665430.aspx?lan=1&art=2&rd=7

                             https://chess-results.com/tnr665430.aspx?lan=1&art=1&rd=7

საბოლოო შედეგები:   https://chess-results.com/tnr665430.aspx?lan=1&art=4                                 

                

 

10 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები   (B&G_U10)

სასტარტო :   https://chess-results.com/tnr665429.aspx?lan=1&art=0

                             https://chess-results.com/tnr665429.aspx?lan=1&art=2&rd=7

                             https://chess-results.com/tnr665429.aspx?lan=1&art=1&rd=7

საბოლოო შედეგები:   https://chess-results.com/tnr665429.aspx?lan=1&art=4                                

 

 

12 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები   (B&G_U12)

სასტარტო :     https://chess-results.com/tnr665428.aspx?lan=1&art=0

                        https://chess-results.com/tnr665428.aspx?lan=1&art=2&rd=7

                             https://chess-results.com/tnr665428.aspx?lan=1&art=1&rd=7

 საბოლოო შედეგები:  https://chess-results.com/tnr665428.aspx?lan=1&art=4

                                     

  

20 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები   (B&G_U20)

სასტარტო :     https://chess-results.com/tnr665426.aspx?lan=1&art=0

                        https://chess-results.com/tnr665426.aspx?lan=1&art=2&rd=7

                             https://chess-results.com/tnr665426.aspx?lan=1&art=1&rd=7

საბოლოო შედეგები:    https://chess-results.com/tnr665426.aspx?lan=1&art=4