Facebook

Acharis Chempionatebi SAT12-13 ივნისს ბათუმის სასპორტო სკოლის ჭადრაკის დარბაზში,  გაიმართა "გია მახარაძის თასი" ელვისებურ ჭადრაკში 12 და 18  წლამდე ასაკის ჭაბუკებსა და გოგონებს შორის. 

 

ორგანიზატორები:      აჭარის ჭადრაკის ფედერაცია.

ჩატარების სისტემა:   ტურნირები გაიმართა ფიდეს წესებით, შვეიცარული სისტემით 7 ტურად.

                                     ჭაბუკები და გოგონები ერთად ასპარეზობდნენ.

                                     ტურნირებში FIDE -ს რეიტინგი არ ითვლებოდა.

დროის კონტროლი:   5 წუთი პარტიის ბოლომდე. 

გამარჯვებულებს გადაეცათ თასები, საპრიზო სამეულები (I, II, III ადგილი) დაჯილდოვდნენ მედლებით და დიპლომებით.

 

გია მახარაძის ოჯახის მიერ ტურნირში დაწესებული იყო ნომინაცია "საუკეთესო ჩაოელი", რომლის გამარჯვებულიც დაჯილდოვდება ფასიანი საჩუქრით. 

 

 

მონაწილე საჭადრაკო კლუბი ნონას წევრები: 

U12 B&G:  მარიამ კალანდაძე, გიორგი ჭანტურია, ანეტა ქედელიძე,  შოთა დოლიძე, სანდრო ზანდარაძე, ილია შეწირული, ალექსანდრე კალანდაძე, ნიკა ხაჯიშვილი, დაჩი ღორჯომელაძე, ბექა მამულაძე, დემეტრე ღორჯომელაძე, ნიკა მამულაძე, გეგა თავდგირიძე, საბა თავდგირიძე.

U18 B&G:  გიორგი ჭანტურია; გოგა ლორთქიფანიძე, მარიამ კალანდაძე, ანრი მელაძე, ჯუმბერ თავდგირიძე.

 

 congratulations

                   

                   12 წლამდე ჭაბუკები                                                        12 წლამდე გოგონები

          I    ადგილი -  დემეტრე  გოგიაშვილი  (7)                        I    ადგილი  -    მარიამ კალანდაძე  (5,5)        

       II   ადგილი -   გიორგი ჭანტურია        (5)                        II    ადგილი -    ლანა გობაძე             (5)

      III  ადგილი -    გობაძე ლუკა                    (4)                     III   ადგილი -    ანეტა ქედელიძე      (4,5) 

                                                      

                18 წლამდე ჭაბუკები                                                          18 წლამდე გოგონები

         I    ადგილი -   დემეტრე  გოგიაშვილი      (6)                        I    ადგილი  -    ნინო ჟღენტი           (4,5)

       II   ადგილი -   გიორგი  გოგიაშვილი         (5,5)                    II    ადგილი -    ლულუ დიასამიძე  (4,5)

      III  ადგილი -    გიორგი ჭანტურია             (5)                       III   ადგილი -     დეა ბედოშვილი     (4)  

      IV  ადგილი -   გოგა ლორთქიფანიძე          (4,5)                    IV  ადგილი  -    მარიამ კალანდაძე   (4)

22y4-6ow25alcexiz-trae4  

     

 

      ბათუმის "საჭადრაკო კლუბი ნონა" ულოცავს გამარჯვებულებს წარმატებას ! ! !

 

 

   ტურნირის დებულება

https://acf.ge/wp-content/uploads/2021/06/%E1%83%92%E1%83%95.-1-%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%8B.pdf

                       დანართი 1

https://acf.ge/wp-content/uploads/2021/06/%E1%83%93%E1%83%90%E1%83%9C%E1%83%90%E1%83%A0%E1%83%97%E1%83%98.pdf                        

 

 კენჭისყრა და შედეგები:

12 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები  (B&G U12)    12.06.2021

                               VII ტური :        http://chess-results.com/tnr565258.aspx?lan=1&art=2&rd=7

             საბოლოო შედეგები :        http://chess-results.com/tnr565258.aspx?lan=1&art=1

                                                         http://chess-results.com/tnr565258.aspx?lan=1&art=4

 

18 წლამდე ჭაბუკები და გოგონები  (B&GU18)    13.06.2021

                                  VIIტური :       http://chess-results.com/tnr565485.aspx?lan=1&art=2&rd=7

             საბოლოო შედეგები:        http://chess-results.com/tnr565485.aspx?lan=1&art=1 

                                                        http://chess-results.com/tnr565485.aspx?lan=1&art=4